هفته 4 سپتامبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

هفته 4 سپتامبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

بازدهی اوراق قرضه در کانون توجه قرار می‌گیرد

با نگاه به هفته 4 سپتامبر، بازده اوراق قرضه بر داده های اقتصادی ارجحیت داشت، روندی که احتمالاً در هفته آینده با عقب نشینی آنها ادامه خواهد داشت و احتمالاً بر بازارهای فارکس تأثیر می گذارد. رویدادهای قابل توجه در تقویم شامل گزارش های NFP و ISM PMI، جلسات سیاست پولی RBA و RBNZ، نظرسنجی سه ماهه Tankan برای ژاپن و گزارش اشتغال کانادا است.

نوسانات در بازده اوراق قرضه ایالات متحده و قدرت USD

هفته گذشته شاهد افزایش بازده اوراق قرضه ایالات متحده بودیم، در درجه اول در انتهای طولانی منحنی، که منجر به تندتر شدن خرس شد. عوامل مختلفی از جمله افزایش قیمت نفت، اظهارنظرهای تندروانه فدرال رزرو، و نگرانی در مورد تعطیلی دولت ایالات متحده، به شکست اوراق قرضه دامن زد و دلار آمریکا را به بالاترین حد در سال گذشته رساند. پویایی بازار در اجازه دادن به دارایی های ریسک برای بازیابی برخی زیان ها نقش ایفا کرد زیرا برداشت سود باعث عقب نشینی دلار آمریکا و بازده شد.

رویدادها و موضوعات کلیدی در هفته پیش رو

با نگاه به آینده، هفته پیش رو با تمرکز بر قدرت دلار و روند رو به رشد اوراق قرضه، وعده پرحادثه ای را می دهد. رویدادهای مهم شامل گزارش‌های اشتغال در ایالات متحده (دستمزد غیرکشاورزی، فرصت‌های شغلی JOLTS، ادعای بیکاری)، داده‌های PMI تولید و خدمات ISM، ارقام اشتغال کانادا، نظرسنجی تانکان ژاپن، و تصمیمات نرخ نقدی RBA و RBNZ است. علاوه بر این، PMI چین به دقت تحت نظر خواهد بود، اگرچه حجم معاملات ممکن است تحت تأثیر تعطیلات عمومی چین قرار گیرد.

سیگنال های مختلط در داده های اقتصادی ایالات متحده

داده های اقتصادی ایالات متحده را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: اشتغال و نظرسنجی های تجاری. نظرسنجی های تجاری، مانند PMI ها، نشان دهنده نرم شدن اقتصاد با احتمال انقباض است. در مقابل، داده‌های اشتغال تصویری متفاوت را نشان می‌دهند، با رشد شغلی که روند کاهشی دارد اما سالم باقی می‌ماند، بیکاری افزایش می‌یابد اما از نظر تاریخی پایین می‌ماند، و فرصت‌های شغلی کاهش می‌یابند اما همچنان بالا هستند. این اختلاف بین اشتغال و نظرسنجی های تجاری ممکن است بر بازار اوراق قرضه و دلار آمریکا تأثیر بگذارد.

جلسات سیاست RBA و RBNZ و انتظارات بازار

جلسات سیاست RBA و RBNZ در افق است، اما بعید است که هر یک از بانک های مرکزی تغییرات قابل توجهی ایجاد کنند. انتظارات بازار برای افزایش 25 واحدی RBA تا ژوئن 2024 به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه افزایش یافته است. با این حال، RBA ممکن است در تأیید این نشانه‌هایی از کاهش هزینه‌های خانوار و خرده‌فروشی تردید کند. از سوی دیگر، انتظار می‌رود RBNZ سیاست خود را تغییر دهد زیرا پیش‌بینی‌های آن‌ها نرخ اوج 5.5 درصدی را تایید می‌کند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}