معیارهای نوسان کم و فشار نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال

سود بهتر بیت کوین از کل بازار ارزهای دیجیتال

بهره باز بیت کوین در میان هیجان ETF پیشروی می کند

در ماه آگوست، سود باز بیت کوین از کل بازار ارزهای دیجیتال بهتر بود، که در وهله اول به دلیل افزایش علاقه نهادی و مشکلات نقدینگی ناشی از خروج سرمایه قابل توجهی بود که در مجموع به رقم خیره کننده 55 میلیارد دلار در ماه رسید. این افزایش علاقه باز در شرایطی رخ داد که پیش‌بینی‌ها پیرامون صندوق قابل معامله در بورس اسپات بیت‌کوین (ETF) وجود داشت. در نتیجه، بیت کوین و اتریوم، در میان سایر آلتکوین ها، نوسانات قیمتی را تجربه کردند، در حالی که نقدینگی استیبل کوین کاهش یافت.

بحران نقدینگی بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد

خروج سرمایه باعث بحران نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال شد و قیمت بیت کوین را مستعد تأثیرات مبتنی بر رویدادها کرد. این تغییر به این معنی بود که رویدادهای مجزا می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر پویایی بازار داشته باشند، نمونه‌ای از حادثه 17 آگوست زمانی که قیمت‌های بازار به دلیل گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه اسپیس ایکس در حال تخلیه دارایی‌های بیت‌کوین خود است، سقوط کرد. رویداد دیگری که موج شوک را در بازار ایجاد کرد، پیروزی Grayscale در 29 آگوست در پرونده آن علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بود که GBTC آن را به وضعیت ETF نزدیک کرد.

نوسانات مبتنی بر رویداد دوباره ظاهر می شود

علیرغم معیارهای نوسان نسبتاً کم، فشار نقدینگی در بازار به رویدادهای منفرد اجازه داد تا تأثیر قابل توجهی بر حرکات بازار داشته باشند. قیمت بیت کوین و اتریوم در بخش قابل توجهی از ماه آگوست نزولی باقی ماند و باعث شد برخی سرمایه گذاران نقش دستکاری در این نوسانات بازار را زیر سوال ببرند. روند حرکت محدود قیمت و نوسانات کم ادامه دارد و باعث احتیاط سرمایه گذارانی می شود که منتظر انگیزه های قابل توجه بازار هستند.

تمایز عرضه مایع و غیر مایع

در بازار ارزهای دیجیتال، دو نوع متمایز از دارندگان عرضه ظاهر شدند. عرضه نقدی مربوط به دارندگان کوتاه مدت است که به طور فعال به نوسانات قیمت پاسخ می دهند، در حالی که ذخایر عرضه غیر نقدی نشان دهنده متولیان بلندمدت با وفاداری تزلزل ناپذیر به بیت کوین است. این دارندگان بلندمدت در طول رکود بازار انباشته می شوند و تمایل کمتری به کسب سود در زمان اوج بازار دارند. سقوط 17 آگوست و پیروزی Grayscale در 29 آگوست بر احیای نوسانات مبتنی بر رویداد در فضای کریپتو تأکید کرد.

پیامدها برای بازار فارکس

پویایی بازار ارزهای دیجیتال، به ویژه تأثیر مسائل مربوط به نوسانات و نقدینگی مبتنی بر رویداد، می‌تواند پیامدهای غیرمستقیم بر بازار فارکس داشته باشد. معامله گران فارکس باید هوشیار باقی بمانند و استراتژی های خود را برای سازگاری با اثرات سرریز احتمالی بازار کریپتو تطبیق دهند. به هم پیوستگی بازارهای مالی جهانی به این معنی است که رویدادها در یک بخش، مانند فضای ارزهای دیجیتال، می تواند بر احساسات سرمایه گذاران و ریسک پذیری در بازار فارکس تأثیر بگذارد و بر جفت ارزها و استراتژی های معاملاتی تأثیر بگذارد. برای معامله گرانی که به دنبال هدایت این اکوسیستم های مالی درهم تنیده هستند، اطلاع از تحولات در بازارهای ارز دیجیتال و فارکس بسیار مهم است.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}