عدم شفافیت پیرامون مقررات رمزنگاری

عدم شفافیت پیرامون مقررات رمزنگاری

خوش بینی بنیانگذار اتریوم

جوزف لوبین، یکی از بنیانگذاران اتریوم و مدیر عامل ConsenSys، نسبت به اختلافات حقوقی جاری بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و شرکت های رمزنگاری ابراز خوش بینی کرد. او بر این باور است که وقتی تنظیم‌کننده‌ها تشخیص می‌دهند که پروتکل‌های غیرمتمرکز، فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال با فلسفه‌های آمریکایی همسو هستند، «سرهای روشن غالب خواهند شد».

نبردهای حقوقی SEC با شرکت های رمزنگاری

SEC درگیر نبردهای حقوقی با شرکت های رمزنگاری برجسته مانند Binance، Coinbase و Ripple بوده است. این شکایت‌ها به نقض قوانین اوراق بهادار و نیاز به ثبت توکن‌های رمزنگاری در SEC قبل از معامله اشاره دارند. نظرات لوبین در حالی مطرح می شود که SEC همچنان ادعا می کند که اکثر توکن های رمزنگاری باید به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند.

موضع جنسلر و طبقه بندی رمزنگاری

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، بیان کرده است که او معتقد است بسیاری از توکن‌ها اوراق بهادار هستند، اگرچه طبقه‌بندی آنها باید به جای ادعا، نشان داده شود. لوبین با این ادعا مخالف بود و تاکید کرد که ارز دیجیتال بومی اتریوم، اتر، با توجه به موارد استفاده و انتظارات متفاوت آن، باید به عنوان کالایی مشابه نفت در نظر گرفته شود.

تأثیر جهانی و مقررات رمزنگاری

عدم شفافیت پیرامون مقررات رمزنگاری در ایالات متحده، رهبران ارزهای دیجیتال را بر آن داشته است تا نگرانی‌های خود را ابراز کنند و حتی اگر SEC مواضع سخت‌گیرانه خود را حفظ کند، به فکر جابه‌جایی باشند. لوبین اشاره کرد که بسیاری از کشورها هنگام شکل دادن به مقررات ارزهای دیجیتال خود از ایالات متحده سرنخ می گیرند و تأثیر ایالات متحده در چشم انداز مالی جهانی را برجسته می کند.

ارتباط بازار فارکس

در زمینه بازار فارکس، اظهارات لوبین مربوط به معامله گرانی است که با ارزهای دیجیتال معامله می کنند. عدم اطمینان در مورد نحوه طبقه بندی رمز ارزهای رمزنگاری شده توسط SEC می تواند بر استراتژی های معاملاتی فارکس تأثیر بگذارد، به ویژه برای کسانی که به دنبال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود با دارایی های دیجیتال هستند. معامله گران باید از نزدیک چشم انداز تنظیم مقررات ارز دیجیتال را تحت نظر داشته باشند زیرا ممکن است بر احساسات بازار و تصمیمات معاملاتی در هر دو بازار ارز دیجیتال و فارکس تأثیر بگذارد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}