هفته 1 سپتامبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

هفته 1 سپتامبر، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

تصمیم CPI ایالات متحده و ECB در تمرکز برای معامله گران فارکس

در انتظار هفته پیش رو، بازار فارکس با گزارش مهم شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) و تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) در مورد نرخ بهره در مرکز توجه قرار می گیرد، وعده پرحادثه بودن بازار فارکس را می دهد. این تحولات تاثیر قابل توجهی بر جفت ارز EUR/USD دارد و توجه معامله گران فارکس در سراسر جهان را به خود جلب می کند.

داده های اقتصادی ایالات متحده از نرخ های فدرال رزرو پشتیبانی می کند

با نگاهی به هفته گذشته، افزایش بازده اوراق قرضه بر احساسات بازار حاکم شد و قدرت دلار آمریکا را تقویت کرد. انتشار داده‌های اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار از ایالات متحده در هفته اول سپتامبر 2023، مفهوم نرخ‌های بهره «بالاتر برای طولانی‌تر» توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) را بیشتر تقویت کرد. داده‌های شاخص مدیران خرید خدمات ISM (PMI) که به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسیده است، شواهدی از روند رشد ارائه می‌کند و انتظارات را برای نرخ تولید ناخالص داخلی پایدار 1.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش می‌دهد. این پس‌زمینه اقتصادی مثبت پیامدهایی برای بازارهای فارکس، به‌ویژه جفت EUR/USD دارد.

تصمیم بانک مرکزی اروپا برای نرخ بهره: قانون متعادل کننده

تصمیم آتی بانک مرکزی اروپا درباره نرخ بهره همچنان نامشخص است و استدلال هایی هم برای حفظ نرخ ها و هم اجرای یک افزایش 25 نقطه پایه نهایی (bp) وجود دارد. نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد که بانک مرکزی اروپا ترجیح می‌دهد نرخ‌ها را ثابت نگه دارد که ناشی از داده‌های ضعیف اقتصادی در آلمان و کاهش اعتماد تجاری و مصرف‌کننده در سراسر اروپا است. با این وجود، تقریباً نیمی از کارشناسان افزایش نهایی نرخ بهره را 25 واحدی پیش بینی می کنند. در حالی که این تصمیم کاملاً متعادل است، سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا به پتانسیل افزایش اشاره کرده اند که نشان می دهد آنها در حال مبارزه با رشد ضعیف و تورم بالا هستند. اقدام یا عدم اقدام بانک مرکزی اروپا به طور قابل توجهی بر بازارهای فارکس، به ویژه جفت EUR/USD تأثیر خواهد گذاشت.

داده های اقتصادی چین می تواند بر احساسات فارکس تأثیر بگذارد

انتشار داده های اقتصادی چین در هفته آینده بر احساسات فارکس تأثیر می گذارد. معامله گران به دقت بر ارقام رشد وام چین نظارت خواهند کرد تا تقاضای داخلی را که در زمان های اخیر ضعیف بوده است، ارزیابی کنند و به طور بالقوه نشان دهنده روند ضعیف تر رشد جهانی باشد. علاوه بر این، داده‌های تورم چین می‌تواند بینشی از فشارهای تورمی آتی ارائه دهد که بر بازارهای فارکس در سه ماهه چهارم یا سال 2024 تأثیر می‌گذارد. این هفته با انتشار داده‌ها به اوج خود می‌رسد که شامل تولید صنعتی، خرده‌فروشی، سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت و ارقام اشتغال می‌شود. اخیراً تحت فشار بوده اند.

ارقام اشتغال استرالیا: یک شاخص حیاتی

داده های اشتغال استرالیا برای هفته آینده اهمیت قابل توجهی دارد، به ویژه با توجه به تصمیمات اخیر سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA). نظر اکثریت این است که RBA چرخه سفت شدن خود را کامل کرده است. در نتیجه، ممکن است برای به چالش کشیدن این اجماع، به ارقام اشتغال قوی نیاز باشد. با ظاهر شدن شکاف‌ها در گزارش نیروی کار در ماه اوت، بازار فارکس بررسی خواهد کرد که آیا این شکاف‌ها گسترش می‌یابد و نگرانی‌ها در مورد سلامت اقتصادی را تأیید می‌کند، یا اینکه ثابت می‌شود که این شکاف‌ها یک لنگر داده‌ای مجزا هستند. عواملی مانند رشد منفی شغل، نرخ مشارکت کمتر و افزایش بیکاری به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا تاب آوری کلی اقتصاد استرالیا ارزیابی شود.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}