هفته آخر آگوست، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

هفته آخر آگوست، نگاه به گذشته و نگاه به آینده

داده های APAC بر تقویم هفته آینده غالب است

با نگاه به هفته آینده، منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAC) قرار است چندین نقطه داده مهم را ارائه دهد. چین PMI خدمات خود، داده های تجاری و قیمت مصرف کننده و تولید کننده را معرفی خواهد کرد. علاوه بر این، لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) ریاست جلسه نهایی RBA خود را قبل از تحویل رهبری خواهد داشت. ارقام وام های بانکی و تراز تجاری ژاپن نیز منتشر خواهد شد. در حالی که آمریکای شمالی به دلیل تعطیلات روز کارگر، داده های محدودی را ارائه می دهد، رویدادهای قابل توجه شامل گزارش PMI خدمات ISM و جلسه بانک کانادا (BOC) است.

نکات مهم هفته گذشته

در هفته آخر آگوست، نرخ تورم استرالیا به پایین‌ترین حد در 16 ماه گذشته یعنی 4.9 درصد کاهش یافت که احتمالاً منجر به حفظ نرخ‌های RBA در سپتامبر می‌شود. در ایالات متحده، گزارش JOLTS نشان داد که بازار کار نرم‌تر است و نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد. این خبر به کاهش ارزش دلار و بازدهی منجر شد و در عین حال از افزایش ریسک پذیری حمایت کرد. تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم ایالات متحده کمی کاهش یافت و انتظارات کاهش تدریجی رشد اقتصادی را حفظ کرد. یورو نیز با فشار نزولی مواجه شد، زیرا ایزابل اشنابل، بانک مرکزی اروپا، به افزایش نرخ بهره دیگر اشاره کرد که دلیل آن رشد چشمگیر بود. بازار چین پس از نوسانات بازار سهام از حمایت تیم ملی خود برخوردار شد.

تمرکز کلیدی بر خدمات ISM و CPI چین

PMI غیر تولیدی ISM پس از بررسی تولید ISM نشان داد که در ماه جولای کاهش یافته است. بخش خدمات که اخیراً ضعیف شده است، همچنان یک نقطه داده مهم است زیرا بازارها مسیر تعدیل نرخ فدرال رزرو را پیش بینی می کنند. عملکرد PMI خدمات ISM، همراه با «قیمت‌های پرداخت شده» که اخیراً با سرعتی سریع گسترش یافته است، می‌تواند بر احساسات بازار تأثیر بگذارد. قیمت‌های مصرف‌کننده و تولیدکننده چین نیز در کانون توجه قرار گرفته‌اند و قیمت‌های مصرف‌کننده برای اولین بار در دو سال گذشته کاهش قیمت را تجربه کردند. کند شدن سرعت کاهش قیمت تولیدکننده سؤالاتی را در مورد تأثیر بالقوه بر تورم در اقتصاد جهانی ایجاد می کند.

تصمیم نرخ بهره RBA

انتظار می رود تصمیم آتی RBA به نرخ بهره به دنبال ارقام ضعیف تر اشتغال و کاهش تورم منجر به حفظ 4.1 درصد شود. این تصمیم با جلسه نهایی فرماندار لو قبل از کناره گیری از سمت خود مطابقت دارد. در حالی که بعید به نظر می‌رسد که این انتقال بر سیاست‌گذاری تاثیر بگذارد، نقطه عطفی در دوره هفت ساله او محسوب می‌شود. با افزایش بالقوه دستمزدها و افزایش قیمت بنزین که بر ارقام تورم تأثیر می گذارد، بعید به نظر می رسد که RBA در این زمینه دست و پا کند و زمینه را برای تصمیمات پولی آینده فراهم کند.

توجه بازار به نشست BOC و تولید ناخالص داخلی اصلاح شده ژاپن

تمرکز بازار همچنین بر تصمیم بانک مرکزی کانادا در مورد نرخ بهره متمرکز خواهد بود که انتظار می رود 5 درصد آن را حفظ کند. افزایش اخیر تورم و نشانه هایی از احیای قیمت مسکن، گمانه زنی هایی را در مورد احتمال افزایش مجدد نرخ ها به وجود آورده است. در ژاپن، ارقام تجدید نظر شده تولید ناخالص داخلی از سه ماهه دوم، بینش هایی را در مورد عملکرد اقتصادی این کشور به سرمایه گذاران ارائه می دهد. پس از رشد چشمگیر 6 درصدی سالانه در سه ماهه دوم، توجه به این خواهد بود که آیا ارقام تجدید نظر شده حرکت مثبت را حفظ می کنند یا خیر.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}