معاملات پایدار آسیایی جفت ارز EURUSD

معاملات پایدار آسیایی جفت ارز EURUSD

در طول جلسه آسیایی روز پنجشنبه، جفت ارز EURUSD معاملات پایدار داشت که منعکس کننده پیشرفت های اخیر آن است که آن را به بالاترین سطح دو هفته و نیم هفته گذشته در روز قبل رساند. در حال حاضر، قیمت‌های نقدی تحت تأثیر حرکت‌های پیچیده دلار آمریکا (USD) در زیر اواسط 1.0900 قرار دارند.

شاخص USD از SMA 200 روزه پشتیبانی می کند

پشتیبانی نزدیک به میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) شاخص USD (DXY) را تقویت می کند که عملکرد دلار را در برابر سبدی از ارزها ردیابی می کند. این وقفه در عقب نشینی از یک اوج تقریباً سه ماهه به عنوان یک عنصر قابل توجه برای حمایت از جفت EUR/USD است. با این حال، انتظارات فدرال رزرو (فدرال رزرو) در اتخاذ موضع ملایم‌تر در مورد افزایش نرخ ممکن است باعث کاهش رشد قابل توجه دلار و کاهش احتمالی کاهش آن شود.

احساسات بازار به نفع فدرال رزرو کمتر شاهین است

احساسات کنونی بازار به سمت این باور متمایل شده است که بانک مرکزی ایالات متحده رویکردی کمتر تهاجمی را اتخاذ خواهد کرد، احساساتی که با داده های کلان آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، تقویت شد. گزارش اشتغال ADP، که افزایش اندک 177 هزار شغل توسط کارفرمایان بخش خصوصی ایالات متحده در ماه آگوست را فاش کرد، که به طور قابل توجهی کمتر از رقم تجدید نظر شده 324 هزار نفر از ماه قبل است، به این احساس کمک می کند. علاوه بر این، دومین تخمین تولید ناخالص داخلی رشد سالانه 2.1 درصدی اقتصاد ایالات متحده را در سه ماهه دوم در مقایسه با قرائت اولیه 2.4 درصد نشان می دهد.

مزایای یورو از رشد مجدد انتظارات افزایش نرخ بانک مرکزی اروپا

در مقابل، یورو (EUR) می‌تواند به دریافت پاداش‌های افزایش انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) ادامه دهد. این احساسات پس از آنکه داده‌های تورم مصرف‌کننده آلمان نشان داد که شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) در ماه آگوست سالانه 6.4 درصد افزایش یافته است و از 6.2 درصد پیش‌بینی شده فراتر رفته است، قوت گرفت. علاوه بر این، تورم اصلی، بدون احتساب اقلام نوسان، در مقایسه با ماه جولای ثابت ماند.

عدم قطعیت حرکات آینده EUR/USD را احاطه کرده است

چشم انداز بنیادی فعلی از پتانسیل خرید پایین در حدود جفت EUR/USD پشتیبانی می کند. این نشان می‌دهد که قبل از تعیین اینکه آیا بهبود اخیر از پایین‌ترین نقطه از 13 ژوئن به اوج خود رسیده است یا خیر، یک رویکرد محتاطانه ضروری است. در آینده نزدیک، تمرکز سرمایه گذاران به تقویم اقتصادی ایالات متحده تغییر می کند که با انتشار شاخص قیمت اصلی PCE، شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو، و مطالبات اولیه بیکاری هفتگی در اوایل جلسه آمریکای شمالی مشخص می شود.

این داده‌ها، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساس ریسک کلی بازار، تقاضای دلار را هدایت می‌کند و حرکتی را برای جفت یورو/دلار ایجاد می‌کند. با این وجود، همه نگاه ها به انتشار قریب الوقوع گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه است که بدون شک توجه قابل توجهی را به خود جلب خواهد کرد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}