USDJPY بالاتر از سطح قابل توجهی افزایش یافت

USDJPY بالاتر از سطح قابل توجهی افزایش یافت

 تنظیم مرحله برای سود

جفت USDJPY برای دومین روز متوالی حرکت صعودی از خود نشان داده است که توسط ترکیبی از عوامل به حرکت در آمده است. ترکیبی از گزارش ملایم‌تر شاخص قیمت مصرف‌کننده توکیو (CPI)، ادامه موضع‌گیری بانک مرکزی ژاپن (BoJ) و عملکرد قوی دلار آمریکا، این جفت ارز را بالا برده است. با شروع معاملات در روز جمعه، قیمت‌های نقدی USD/JPY بالاتر از سطح قابل توجه 146.00 در طول جلسه آسیایی افزایش یافت. این حرکت نشان دهنده پتانسیل قدردانی بیشتر است، به طور بالقوه رسیدن به اوج سال تا به امروز (YTD) که هفته گذشته به دست آمد.

عوامل فشار بر ین ژاپن

ین ژاپن (JPY) همچنان تحت فشار است زیرا نگرانی ها در مورد مداخله فوری مقامات کاهش می یابد و بانک ژاپن (BoJ) رویکرد تطبیقی خود را حفظ می کند. به طور قابل توجهی، آتسوشی تاکوچی، رئیس سابق بخش ارز خارجی BoJ، اظهار داشت که بعید است ژاپن در بازار مداخله کند، مگر اینکه ین در برابر دلار آمریکا (USD) به زیر 150 سقوط کند. این با استفاده مداوم BoJ از نرخ های منفی همراه است و بر شرایط رشد دستمزد پایدار به عنوان پیش نیازی برای تغییر اقدامات محرک پولی قابل توجه آن تاکید می کند.

کاهش تورم توکیو، سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا ادامه دارد

داده های جدید نشان دهنده رشد کمتر از حد انتظار در تورم مصرف کننده در توکیو در ماه اوت است. در حالی که شاخص CPI توکیو از 3.2 قبلی به 2.9 درصد نسبت به سال قبل 2.9 درصد کاهش یافته است، این رقم اصلی که اجزای فرار مانند هزینه های غذا و انرژی را حذف می کند، در 4 درصد افزایش یافته است که بالاترین سطح خود را در بیش از چهار درصد نشان می دهد. دهه ها با وجود این، داده ها تعهد BoJ به سیاست پولی سست خود را تقویت می کند. در مقابل، اظهارات جنگ طلبانه مقامات مختلف فدرال رزرو (فدرال رزرو) احتمال افزایش ۲۵ واحدی دیگر نرخ بهره را تا پایان سال باز نگه داشته است.

موضع فدرال رزرو و عملکرد USD

سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، پیشنهاد کرد که فدرال رزرو ممکن است نرخ های بهره فعلی را حفظ کند، در حالی که همچنان احتمال افزایش بیشتر نرخ ها را تایید می کند. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، از رویکردی محدود حمایت کرد که نشان می‌دهد قبل از اینکه کاهش نرخ‌ها عملی شود، تورم باید کاهش یابد. این موضع گیری ها بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را تقویت کرده و دلار را به بالاترین سطح خود از اوایل جولای رسانده است. این قدرت حمایت بیشتری از جفت USD/JPY فراهم می کند، اگرچه معامله گران احتمالاً قبل از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سمپوزیوم جکسون هول، محتاطانه عمل می کنند.

مفاهیم بازار فارکس و چشم انداز فنی

برای معامله گران فارکس، روایات در حال تحول پیرامون مسیر نرخ بهره فدرال رزرو و وضعیت دائماً بدخواهانه BoJ اهمیت دارد. قدرت دلار در برابر ین، تحت تأثیر این عوامل، بر سودهای اخیر جفت USD/JPY تأثیر گذاشته است. همانطور که معامله گران چشم انداز اساسی را تجزیه و تحلیل می کنند و سخنرانی پاول را پیش بینی می کنند، مسیر پیش رو برای USD/JPY همچنان خوش بینانه است. تجزیه و تحلیل فنی سطوح مختلف علاقه با نقاط قیمت کلیدی از جمله سطوح روزانه فیبوناچی و نقاط محوری را نشان می دهد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}