پشتیبان حمایتی برای جنبش USDJPY

پشتیبان حمایتی برای جنبش USDJPY

ادغام نزدیک به اواسط 145.00 در میان واگرایی سیاست

جفت ارز USDJPY در حال حاضر در محدوده باریکی در حدود اواسط 145.00s معامله می شود، درست زیر اوج سال تا به امروز که در سه شنبه گذشته ایجاد شد. این ادغام در برابر پس‌زمینه واگرایی سیاست‌های ثابت بین فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) و بانک ژاپن (BoJ) صورت می‌گیرد، که همچنان یک باد پشتیبان حمایتی برای جنبش این جفت ارز ایجاد می‌کند. این جفت در حالی که مسیر صعودی خود را حفظ می کند، به دلیل نگرانی های مداخله ای و دقایق آینده کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) با مقاومت روبرو می شود و سودهای بالقوه را تعدیل می کند.

قدرت USD توسط داده های قوی ایالات متحده تقویت شده است

دلار آمریکا (USD) رشد قوی اخیر خود را حفظ کرده و به بالاترین حد خود در دو ماه اخیر رسیده است. این حرکت با انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ های بهره بالاتر را طولانی خواهد کرد، تقویت می شود. افزایش خوش‌بینی‌ها به دنبال انتشار داده‌های خوش‌بینانه ایالات متحده بود که نشان‌دهنده رشد ماهانه 0.7 درصدی خرده‌فروشی در ماه جولای بود که از میزان بازبینی 0.3 درصدی ماه قبل و افزایش 0.4 درصدی پیش‌بینی‌شده پیشی گرفت. قابل ذکر است، فروش بدون احتساب خودرو رشد قوی 1 درصدی را ثبت کرد، که بر هزینه‌های مصرف‌کننده انعطاف‌پذیر که با اقتصاد قوی ایالات متحده همسو است، تأکید می‌کند و در نتیجه موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو را تقویت می‌کند.

عوامل محدود کننده صعودی در میان حرکت USD/JPY

علیرغم احساسات مثبت پیرامون دلار، افت 20 واحدی اخیر شاخص تولیدی امپایر استیت در ماه آگوست گمانه زنی ها را در مورد توقف احتمالی چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سیاست آتی سپتامبر افزایش داد. این امر تهاجمی گاوهای دلاری را مهار کرده است. علاوه بر این، نگرانی‌ها در مورد مداخله مقامات ژاپنی برای مهار نزول ین، حرکت صعودی بالقوه جفت ارز USD/JPY را محدود کرده است و به وضعیت موقت محدودیت کمک می‌کند.

پویایی پیچیده شکل دادن چشم انداز USD/JPY

اتخاذ یک موضع منفی بانک مرکزی ژاپن که با حفظ منحصر به فرد نرخ بهره معیار منفی مشخص می شود، عامل محدود کننده ای برای افزایش قابل توجه ین ژاپن (JPY) است. به طور همزمان، افزایش اختلاف نرخ بین ایالات متحده و ژاپن، که ناشی از انتظارات برای افزایش ۲۵ واحد پایه دیگر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قبل از پایان سال است، از پتانسیل افزایش بیشتر در کوتاه مدت جفت USD/JPY پشتیبانی می کند. پیچیدگی های این پویایی ها تصویر پیچیده ای را برای معامله گرانی که در بازار فارکس حرکت می کنند ترسیم می کند.

تمرکز بازار و چشم انداز آینده در فارکس

در حالی که معامله گران و سرمایه گذاران بازار فارکس را به دقت بررسی می کنند، اکنون توجه به انتشار شاخص های کلیدی اقتصادی ایالات متحده، از جمله مجوزهای ساختمانی، شروع مسکن و ارقام تولید صنعتی معطوف شده است. انتظار می رود این نقاط داده بر پویایی قیمت دلار تأثیر بگذارد و به طور بالقوه انگیزه ای برای جفت USD/JPY ایجاد کند. با این حال، نقطه کانونی انتشار قریب الوقوع صورتجلسات FOMC است که پتانسیل تغییر تقاضای USD را در کوتاه مدت دارد و در نهایت حرکت مهم بعدی را برای این جفت ارز اصلی تعیین می کند. در چشم‌انداز دائماً در حال تحول بازار فارکس، این عوامل بر اهمیت هوشیاری و سازگاری با روندهای نوظهور و تغییرات در احساسات تأکید می‌کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}