هفته 2 آگوست، نگاه به گذشته و آینده

هفته 2 آگوست، نگاه به گذشته و آینده

داده های اقتصادی و اقدامات بانک مرکزی در میان تابستان ایالات متحده

همانطور که تابستان ایالات متحده ادامه دارد، یک جریان مداوم از داده های اقتصادی، پویایی بازار را شکل داده است. شاخص‌های اقتصادی قوی از بریتانیا فشار بر بانک انگلستان (BOE) برای حفظ موضع انقباض خود را افزایش داده است. در این زمینه، گزارش آتی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اهمیت بیشتری پیدا می کند. علاوه بر این، گزارش تورم کانادا می‌تواند نشان‌دهنده حرکت بالقوه بانک کانادا (BOC) در صورت تداوم تورم باشد، در حالی که صورتجلسه‌های مختلف بانک مرکزی و داده‌های اشتغال استرالیا به نکات برجسته هفته فارکس می‌افزایند.

نگاه به هفته گذشته

با نگاهی به رویدادهای هفته 2 آگوست، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) نرمی جزئی نشان داد، که باعث می شود بازار احتمال 89 درصدی را برای حفظ نرخ های بهره فدرال رزرو در ماه سپتامبر ایجاد کند. با این حال، با نرخ اصلی CPI 4.7 درصد نسبت به سال قبل، تورم به طور قابل توجهی بالاتر از هدف فدرال رزرو یعنی 2 درصد باقی می ماند. در میان این مشاهدات، داده های اقتصادی قوی از بریتانیا، از جمله تولید ناخالص داخلی، ساخت و ساز، تولید و ارقام تولید صنعتی، انتظارات را نادیده گرفت و نشان می دهد که فشارهای تورمی می تواند ادامه داشته باشد و استراتژی انقباض BOE را ادامه دهد.

شاخص های اقتصادی چین و واکنش بازار

داده‌های اقتصادی چین همچنان روند نزولی را در سه ماهه سوم بازتاب می‌دهد و واردات و صادرات با سرعت بیشتری نسبت به پیش‌بینی کاهش یافته است. علاوه بر این، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) چین برای اولین بار از سال 2021 کاهش تورم را تجربه کرد. با این حال، تعهد دولت به محرک های اقتصادی، عنصری از عدم قطعیت را معرفی می کند و منتظر تأثیرات بالقوه برای آشکار شدن در داده ها است. در نتیجه، بازارهای فارکس، مانند USD/CNH، چین A50 و سایرین، نسبت به تحولاتی که می‌تواند چشم‌انداز رشد جهانی و قیمت نفت را تحت تأثیر قرار دهد، حساس باقی می‌مانند.

تورم انگلستان و پیامدهای آن

داده‌های تورم بریتانیا به دنبال عملکرد اقتصادی قوی، که فراتر از انتظارات در بخش‌های مختلف بود، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. برخلاف امیدهای قبلی، تورم اصلی در بریتانیا به اوج خود نرسیده است، که نشان می دهد فشارهای تورمی احتمالاً ادامه خواهند داشت. علیرغم برخی گمانه زنی ها مبنی بر اوج 7.1 درصدی، هدف 2 درصدی بانک انگلستان (BOE) همچنان یک نقطه دور باقی مانده است که نشان دهنده دوره طولانی کاهش تورم است. این داده های جدید به طور بالقوه می تواند منجر به ایجاد انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ ها توسط BOE شود.

پیش بینی ها و داده های کلیدی پیش رو

افزایش مداوم نرخ بهره بانک مرکزی کانادا (BOC) منجر به کاهش بیشتر انتظارات بسته به روند تورم شده است. گزارش تورم بعدی دارای اهمیت است زیرا می تواند به عنوان نماینده ای برای اقدامات بالقوه آینده BOC عمل کند. در استرالیا، صورتجلسه بانک مرکزی و شاخص قیمت دستمزد (WPI) می‌تواند بینش‌هایی را در مورد جهت‌گیری سیاست‌های آن‌ها در کنار گزارش اشتغال آتی ارائه دهد. با نگاهی به آینده، داده‌های اشتغال قوی سنگ بنای استراتژی RBA بوده است، حتی در شرایطی که اثرات تاخیری سیاست پولی همچنان ادامه دارد. تأثیر بالقوه بر AUD و ASX 200 بر اساس مسیر داده‌های اشتغال بزرگ به نظر می‌رسد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}