GBPUSD با ارقام رشد و اعداد تورم مواجه است

GBPUSD با ارقام رشد و اعداد تورم مواجه است

موقعیت پوند انگلیس بالای 1.27 دلار

پوند انگلیس (GBP) در روز چهارشنبه 10 آگوست 2023 موفق به حفظ موقعیت بالای 1.27 دلار در برابر دلار ایالات متحده (USD) شده است. این سطح پس از زیان های قبلی دوباره به دست آمد و بازار اکنون انتظار افزایش نرخ ها را دارد، هرچند که نه. یک قابل توجه در آستانه ارقام تورم روز پنجشنبه از ایالات متحده، عملکرد پوند تا حد زیادی توسط تحولات بازار EUR/USD دیکته شده است. غیبت محرک های داخلی قابل توجه باعث شده است که پوند در برابر دلار آمریکا با پایان یافتن جلسه اروپا در روز چهارشنبه، اساسا ثابت بماند.

تقویم اقتصادی بریتانیا و تصمیم بانک انگلستان

این ماه قبلاً شاهد تصمیم بانک انگلستان برای نرخ بهره بوده است. بنابراین، تا زمان انتشار ارقام رشد ضعیف مورد انتظار در روز جمعه و اطلاعات جامع آتی هفته آینده، انتظار چندانی از تقویم اقتصادی بریتانیا وجود ندارد. این شامل همه چیز، از داده های اشتغال، و خرده فروشی، تا اعداد تورم است. این امر زمینه را برای عملکرد پوند فراهم کرده است که در مقایسه با سایر اقتصادهای توسعه یافته با فشار تورمی بالاتر و طولانی‌تری مواجه است.

پیش‌بینی بازار برای پوند بریتانیا

از اواسط جولای، جفت GBPUSD کاهش شدیدی را تجربه کرده است. این به دلیل تورم بالاتر و پایدار بریتانیا است که منجر به بحران هزینه زندگی شدیدتر می شود. با این حال، بازار نشانه هایی از تثبیت قیمت ها را نشان می دهد. اگرچه بازار بر این باور است که نرخ های بهره محلی بریتانیا ممکن است بیشتر افزایش یابد، اجماع فزاینده ای وجود دارد که بدترین ها ممکن است به پایان برسد و هزینه های استقراض ممکن است تا پایان سال 2024 کاهش یابد.

وضعیت دلار آمریکا و اخبار اقتصاد جهانی

طرف ایالات متحده از جفت پوند/دلار آمریکا نیز به نرخ های بهره بالاتر فکر می کند، البته نه به طور قابل توجهی. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا اشاره کرد که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را حفظ کند، مگر اینکه تغییر غیرمنتظره ای در داده های اقتصادی رخ دهد. در همین حال، کاهش تورم چین، که با کاهش 0.3 درصدی قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه ژوئیه مشخص شد، تمایل سرمایه‌گذاران به ریسک را در انتظار محرک‌های اقتصادی پکن افزایش داد. نقطه عطف بعدی برای جفت پوند/دلار آمریکا احتمالاً انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در روز پنجشنبه خواهد بود که انتظار می رود تورم کل به 3.3 درصد افزایش یابد.

تحلیل فنی و احساسات تجاری

از نظر فنی، تلاش ناموفق گاوهای استرلینگ برای شکستن باند معاملاتی بین 1.29917 و 1.33127 تنها منجر به بالاترین سطح پانزده ماهه در اواسط ژوئیه قبل از کاهش قیمت ها شد. در حالی که دسته روانشناختی 1.27 دوباره به دست آمد، مقاومت در 1.2825 احتمالا چالش برانگیز خواهد بود. علیرغم ضعف اخیر، پوند همچنان بالاتر از اولین فیبوناچی اصلاحی خود از سپتامبر گذشته تا بالاترین سطح جولای است. احساسات نسبت به جفت پوند/دلار آمریکا در حال حاضر متفاوت است و 55 درصد معامله گران صعودی و 45 درصد نزولی هستند.

پیامدها برای بازار فارکس

تحولات جاری در جفت GBP/USD بینش های جالبی را برای معامله گران فارکس ارائه می دهد. از آنجایی که پوند انگلیس با تورم داخلی و شرایط اقتصادی جهانی دست و پنجه نرم می کند، رابطه آن با دلار آمریکا همچنان در نوسان است که نشان دهنده روندهای گسترده تر در بازار فارکس است. داده های CPI قریب الوقوع ایالات متحده احتمالاً باعث ایجاد موج های قابل توجهی در چشم انداز معاملات فارکس می شود که به طور بالقوه روند هر دو GBP و USD را تغییر می دهد. علاوه بر این، درهم تنیدگی GBP با EUR/USD نشان دهنده ماهیت به هم پیوسته جفت ارزها در عرصه فارکس است. معامله گران فارکس باید با توجه به اینکه تغییرات در یک جفت ارز اغلب در کل اکوسیستم فارکس طنین انداز می شود، به این پویایی ها توجه داشته باشند، زیرا موقعیت های خود را در بازار فارکس استراتژی می کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}