توجه بازار ثابت است

کاهش ین ژاپن در آستانه نشست BoJ

 USD/JPY به اوج جدید رسید

ین ژاپن اخیراً کاهشی را تجربه کرده است، به طوری که USD/JPY پس از نوسان در حدود 137.25 تنها ده روز پیش، تقریباً به 142.00 رسید. این تحول در آستانه نشست سیاست پولی آتی بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در روز جمعه صورت می گیرد. توجه بازار بر موضع بانک مرکزی آمریکا در مورد نرخ سیاستی -0.10٪ و کنترل منحنی بازده (YCC) متمرکز شده است، با عدم اطمینان در مورد احتمال هرگونه تعدیل. قابل توجه است که تضعیف ین منجر به حرکت های قابل توجهی در نرخ مبادله USD/JPY شده است.

عدم قطعیت سیاست پولی BoJ باعث نوسانات ین می شود

گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال اینکه Kazuo Ueda، فرماندار BoJ در سال جاری تغییراتی در YCC انجام دهد، وجود دارد. با این حال، جدول زمانی چنین حرکتی همچنان نامشخص است و به عدم اطمینان بازار پیرامون سیاست های پولی کمک می کند. ماسازومی واکاتابه، معاون سابق فرماندار BoJ بر اهمیت ارتباط شفاف از سوی فرماندار اوئدا تاکید کرد و گفت که این یک نگرانی مداوم بوده است. آخرین قرائت تورم سالانه 3.3 درصدی در ژاپن که از هدف 2 درصدی فراتر رفته است، سؤالاتی را در مورد پایداری حفظ چنین سطوحی و خطرات سوق دادن اقتصاد به سمت کاهش تورم ایجاد می کند.

نشست FOMC و تورم ایالات متحده: تأثیر بر نرخ مبادله USD/JPY

نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که برای چهارشنبه برنامه ریزی شده است نیز توجه معامله گران را به خود جلب کرده است. بازارهای نرخ بهره انتظار افزایش ۲۵ واحدی در نرخ هدف را دارند و سرمایه گذاران به دقت فشاردهنده جروم پاول، رئیس فدرال رزرو پس از تصمیم گیری را برای بینش در مورد مسیر نرخ بانک مرکزی مورد بررسی قرار خواهند داد. با توجه به کاهش نرخ تورم ایالات متحده در ماه های اخیر، گمانه زنی ها در مورد کاهش احتمالی لفاظی های جنگ طلبانه از سوی فدرال رزرو ایالات متحده، بر عدم اطمینان بازار می افزاید. این می تواند بر بازدهی خزانه داری تأثیر بگذارد و به نوبه خود به نوسانات بالاتر USD/JPY کمک کند.

بازده چشم معامله گران فارکس بین خزانه ها و JGB ها پخش می شود

معامله گران فارکس به ویژه بر روی اسپرد بازده بین اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده و اوراق قرضه دولتی ژاپن (JGBs) با مدت مشابه متمرکز هستند. هر حرکت قابل توجهی در بازدهی خزانه داری ممکن است باعث نوسانات قابل توجه در نرخ مبادله USD/JPY شود. به عنوان سومین اقتصاد بزرگ جهان، هرگونه تعدیل سیاست غیرمنتظره توسط BoJ یا فدرال رزرو می تواند عواقب قابل توجهی در بازار فارکس داشته باشد.

دیده بان بازار: جلسه BoJ و تصمیم FOMC برای معامله گران فارکس

به طور خلاصه، کاهش اخیر ین ژاپن و افزایش USD/JPY قبل از جلسه BoJ توجه قابل توجه معامله گران فارکس را به خود جلب کرده است. ابهام پیرامون سیاست پولی BoJ، به ویژه مربوط به کنترل منحنی بازده، به حرکت های قابل توجه در نرخ ارز USD/JPY کمک می کند. علاوه بر این، پیامدهای نشست آتی FOMC و تعدیل‌های بالقوه در لفاظی جنگ طلبانه فدرال رزرو می‌تواند به نوسانات بازار بیافزاید. به معامله‌گران فارکس و کریپتو توصیه می‌شود که از نزدیک این جلسات بانک مرکزی و اسپرد بازدهی بین اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده و اوراق قرضه دولتی ژاپن را برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی آگاهانه در محیط فعلی بازار نظارت کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}