جفت USD JPY به روند پیروزی خود ادامه می دهد

جفت USD JPY به روند پیروزی خود ادامه می دهد

مقدمه و حرکت به نفع دلار

جفت USD/JPY به روند پیروزی خود ادامه می دهد و برای چهارمین جلسه متوالی افزایش می یابد. خوش‌بینی سرمایه‌گذاران در رابطه با فرود نرم در اقتصاد ایالات متحده، با حمایت از بهبود مثبت گزارش CPI پس از ایالات متحده، دلار را تقویت کرده است. انتظار می‌رود امروز روز شلوغی برای معامله‌گران USD/JPY باشد، با تمرکز بر داده‌های تجاری ژاپن و اطلاعیه‌های مربوط به شغل آینده در ایالات متحده.

داده های تجاری ژاپن و نگرانی های تقاضای جهانی

صبح فعالیت‌های بیشتری را برای معامله‌گران USD/JPY به ارمغان می‌آورد زیرا آنها اطلاعات تجاری ژاپن را از نزدیک زیر نظر دارند. آخرین شاخص های اقتصادی چین نشان دهنده تقاضای ضعیف جهانی و بدتر شدن شرایط تجاری است که چالش هایی را برای اقتصادهای صادرات محور ایجاد می کند. اقتصاددانان کاهش کسری تجاری ژاپن را با پیش بینی رشد صادرات پیش بینی کردند. با این حال، توجه به شرایط تجاری با چین و ایالات متحده معطوف خواهد شد، زیرا این شرکای تجاری کلیدی نقش مهمی در چشم انداز اقتصادی ژاپن دارند.

تاثیر ضعف صادرات و واردات

تراز تجاری ژاپن به شدت به صادرات و واردات آن با چین و ایالات متحده وابسته است. ضعف در صادرات به این کشورها به معنی کاهش تقاضا و افزایش نگرانی در مورد چشم انداز اقتصادی ژاپن است. در مقابل، افزایش صادرات و واردات به عنوان شاخص های صعودی در نظر گرفته می شود. با این حال، ترکیبی از افزایش صادرات و کاهش واردات می تواند نشان دهنده چشم انداز ضعیف تقاضا باشد که تاثیر نزولی خواهد داشت.

پاسخ بانک ژاپن و تمرکز جلسه ایالات متحده

در حالی که بانک ژاپن داده های تجاری را هنگام ارزیابی محیط اقتصاد کلان در نظر می گیرد، معامله گران باید تا روز جمعه برای ارقام تورم ملی منتظر بمانند تا مشخص کنند آیا تغییراتی در موضع سیاست پولی بسیار سست بانک مرکزی انجام خواهد شد یا خیر. علاوه بر این، در طول جلسه ایالات متحده، توجه به مطالبات بیکاری و شاخص تولید فیلی فدرال رزرو خواهد بود. با توجه به انقباض بخش تولید ایالات متحده در ماه‌های اخیر، انتظار می‌رود ادعای بیکاری تأثیر بیشتری بر احساسات بازار داشته باشد.

تحلیل فنی و چشم انداز کوتاه مدت

با تجزیه و تحلیل عملکرد قیمت USD/JPY، نمودار روزانه نشان‌دهنده شکست بالای نوار مقاومت 139.5 - 138.8 است که به سطح روانی 140 نزدیک می‌شود. با این حال، این جفت ارز زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) باقی می‌ماند در حالی که بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه می‌ماند که نشان‌دهنده نزولی کوتاه‌مدت است. نمودار 4 ساعته از این تحلیل پشتیبانی می‌کند، در حالی که USD/JPY با مقاومت قوی در 140 مواجه است. معامله گران باید به دقت این اندیکاتورهای فنی را برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد معاملات فارکس نظارت کنند.

اثیر داده های تجاری ژاپن و اعلامیه های شغلی ایالات متحده بر USD/JPY

معامله گران فارکس اخبار و رویدادهایی را که بر جفت ارزها، از جمله USD/JPY تاثیر می گذارد، از نزدیک دنبال می کنند. تمرکز امروز بر داده‌های تجاری ژاپن و اعلامیه‌های شغلی آتی ایالات متحده احتمالاً بر احساسات بازار تأثیر خواهد گذاشت. ارقام ضعیف تجاری از ژاپن می تواند ین را تضعیف کند و دلار را تقویت کند و منجر به افزایش ارزش دلار/ین شود. در مقابل، داده‌های تجاری مثبت همراه با شاخص‌های قوی شغلی ایالات متحده ممکن است منجر به ضعیف‌تر شدن دلار و کاهش USD/JPY شود. معامله گران باید شرایط بازار را به دقت تجزیه و تحلیل کنند و از شاخص های فنی برای هدایت نوسانات احتمالی در بازار فارکس استفاده کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}