تلاش طلا برای به دست آوردن شتاب قابل توجه

تلاش طلا برای به دست آوردن شتاب قابل توجه

قیمت طلا در محدوده بالاتر از سطح 1950 دلار تثبیت می شود

قیمت طلا در ابتدای هفته حرکت محدودی را نشان می‌دهد و در تلاش برای  به دست آوردن شتاب قابل توجه است. داده های مثبت ایالات متحده از روز جمعه، دلار آمریکا را تقویت می کند و به عنوان مانعی برای فلز گرانبها عمل می کند. گمانه زنی هایی وجود دارد که فدرال رزرو ممکن است به زودی چرخه افزایش نرخ بهره خود را برای کاهش کاهش های اصلاحی احتمالی به پایان برساند. با وجود این، طلا یک مرحله تثبیت صعودی را بالاتر از سطح 1950 دلاری که هفته گذشته به دست آورد، حفظ می‌کند و این امر قبل از پیش‌بینی هر گونه اصلاح نزولی قابل توجهی محتاطانه عمل می‌کند.

اعتماد مصرف کنندگان ایالات متحده دلار را افزایش می دهد و بر طلا تاثیر می گذارد

ایالات متحده افزایش اعتماد مصرف کننده را تجربه می کند و به بالاترین سطح خود از سپتامبر 2021 رسیده است. این بهبود از دلار آمریکا حمایت می کند که بالاتر از پایین ترین حد خود از آوریل 2022 ثابت مانده است. در نتیجه، قیمت طلا با مقاومت روبرو می شود. شاخص اولیه اعتماد مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان (UoM) حتی از خوش‌بینانه‌ترین انتظارات هم فراتر رفت و 72.6 را برای ژوئیه ثبت کرد که بالاترین میزان از سپتامبر 2021 است.

نشانه های اعتدال اقتصادی ایالات متحده حاکی از تغییرات سیاست فدرال رزرو است

گزارش های اخیر حاکی از تعدیل قیمت های مصرف کننده در ایالات متحده است که در آخرین شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) منعکس شده است. علاوه بر این، شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) کمترین افزایش سالانه را در نزدیک به سه سال اخیر برای ژوئن نشان می دهد. همراه با نشانه هایی از سرد شدن بازار کار، این امر منجر به این گمانه زنی می شود که فدرال رزرو ممکن است به زودی چرخه سخت گیری سیاست های خود را به پایان برساند. سرمایه گذاران به طور فزاینده ای بر این باورند که پس از افزایش 25 امتیازی پیش بینی شده در ماه جولای، فدرال رزرو بدون افزایش بیشتر نرخ های بهره را حفظ خواهد کرد. این فقدان چشم انداز انقباض نمی تواند از بهبود اندک دلار آمریکا از پایین ترین نقطه از آوریل 2022 حمایت کند و به طور بالقوه به قیمت بدون بازده طلا کمک می کند.

فلز گرانبها در میان رکود در معاملات آتی سهام ایالات متحده حمایت می کند

کاهش جزئی در معاملات آتی سهام ایالات متحده به عنوان یک عامل مطلوب برای طلای امن عمل می کند و به محدود کردن نزولی های احتمالی، حداقل به طور موقت، کمک می کند. معامله گران به دقت انتشار داده های کلان چین را زیر نظر دارند زیرا پتانسیل تاثیرگذاری بر احساسات کلی بازار و ایجاد انگیزه بیشتر برای قیمت طلا را دارند. با توجه به پس‌زمینه بنیادی فعلی، به نظر می‌رسد که مسیر کمترین مقاومت جفت XAU/USD (طلا/دلار آمریکا) رو به بالا باقی می‌ماند. بنابراین، هرگونه کاهش قیمت ممکن است همچنان به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود و خطرات نزولی احتمالاً در حال حاضر کاهش می یابد.

سطوح فنی و چشم انداز XAU/USD

تجزیه و تحلیل XAU/USD از منظر فنی چندین سطح قابل توجه را نشان می دهد که باید مراقب آنها بود. در حال حاضر با قیمت 1953.94 دلار، کاهش جزئی 0.07 درصدی را در روز تجربه کرده است. میانگین متحرک ساده روزانه (SMA) روند مثبتی را نشان می دهد: SMA 20 روزه در 1927.74 دلار، SMA 50 روزه در 1954.50 دلار، SMA 100 روزه در 1953.64 دلار و SMA 200 روزه در 1872.41 دلار است. معامله گران همچنین می توانند بالا و پایین های قبلی را به عنوان نقاط مرجع اضافی در نظر بگیرند. با نظارت بر سطوح اصلاح فیبوناچی و نقاط محوری، معامله‌گران می‌توانند بینش بیشتری در مورد تغییرات احتمالی قیمت به دست آورند. با توجه به شرایط کلی، معامله گران ممکن است هر حرکت نزولی قیمت را به عنوان فرصتی برای ورود به موقعیت های خرید تفسیر کنند، زیرا این احتمال وجود دارد که قیمت طلا حمایت پیدا کند و فاز تثبیت صعودی فعلی خود را حفظ کند.

تاثیر طلا بر فارکس: تعامل با دلار و احساسات بازار

قیمت طلا یک عامل کلیدی مورد توجه معامله گران فارکس و ارزهای دیجیتال است. طلا به عنوان یک دارایی امن، اغلب رابطه معکوس با دلار آمریکا از خود نشان می دهد. خبر اعتماد مثبت مصرف کننده در ایالات متحده، همراه با تعدیل احتمالی تورم ایالات متحده و تغییرات سیاست فدرال رزرو، بر بازار ارز و احساسات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد. معامله گران فارکس از نزدیک این تحولات را برای ارزیابی چشم انداز کلی بازار و اتخاذ تصمیمات آگاهانه زیر نظر دارند. تعامل بین طلا و دلار آمریکا در پاسخ به شاخص های اقتصادی و اقدامات بانک مرکزی، بینش ارزشمندی را برای معامله گران فارکس فراهم می کند که به دنبال درک و پیش بینی حرکات بازار هستند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}