Ethscriptions Marketplace هک شد

Ethscriptions Marketplace هک شد

Ethscriptions Marketplace هک شد، سازنده شکست بزرگی را اعلام کرد

Ethscriptions، پروتکلی که اخیراً در شبکه اتریوم راه اندازی شده است و اجازه ایجاد و اشتراک گذاری اشیاء دیجیتال را می دهد، با شکست قابل توجهی روبرو شده است. خالق پروتکل، تام لمن، اعلام کرد که بازار اصلی Ethscriptions هک شده است. اگرچه خود پروتکل بی‌تأثیر باقی می‌ماند، اما تعداد قابل توجهی از Ethscriptions فهرست‌شده در Ethscriptions.com به سرقت رفتند.

از دست دادن قابل توجه Ethscriptions در Marketplace Exploit

این اکسپلویت منجر به از دست دادن تقریباً 202 ورودی از 123 آدرس فردی شد. ارزش دقیق اسکریپت‌های به سرقت رفته هنوز مشخص نشده است، اما داده‌های فروش اخیر از بازار NFT OpenSea نشان می‌دهد که برخی از اسکریپت‌ها تا 5 اتریوم (تقریباً 9600 دلار) در ماه گذشته فروخته شده‌اند.

ناامیدی تام لمن

تام لمن ناامیدی خود را از این سرقت ابراز کرد، به ویژه از دست دادن Ethscription شماره 56، که او آن را "بی رحمانه" توصیف کرد. ethscriptions به سرقت رفته به دلیل کمیاب بودن و اهمیت تاریخی آنها در اکوسیستم ethscriptions ارزش قابل توجهی دارند. Lehman قصد داشت این بازار را به عنوان نمونه ای برای سایر پلتفرم های پشتیبانی کننده Ethscriptions ارائه کند، اما این سوء استفاده مانع از این هدف شده است.

مسئولیت برای بهره برداری در قرارداد هوشمند Ethscriptions پذیرفته شد

مسئولیت این شکست بر عهده Lehman است، او اذعان کرد که یک قرارداد هوشمند ایجاد شده توسط او و مایکل هیرش حاوی کدی است که امکان برداشت غیرمجاز ethscriptions از بازار را فراهم می‌کند. لمن بر لزوم استفاده استراتژیک از قرارداد و ارائه اطلاعات لازم برای جلوگیری از چنین سوء استفاده هایی تاکید کرد.

راه اندازی مجدد بازار Ethscriptions، قدردانی از پذیرندگان اولیه

Lehman قصد دارد پس از اعمال تغییرات مورد نیاز در پروتکل، بازار Ethscriptions.com را دوباره راه اندازی کند. او از کسانی که تحت تأثیر این سوء استفاده قرار گرفته اند ابراز قدردانی کرد و آنها را به عنوان "اولین پذیرنده" پروتکل Ethscriptions تحسین کرد. Ethscriptions با NFT های سنتی متفاوت است زیرا به جای اینکه به عنوان توکن در اتریوم صادر شوند در داده های سطح تراکنش ذخیره می شوند. ظهور Ethscriptions به دنبال محبوبیت Ordinals است که امکان ایجاد دارایی‌های NFT مانند روی بیت کوین را فراهم می‌کند و منجر به آزمایش‌های بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال می‌شود.

تاثیر هک Ethscriptions Marketplace بر ارزیابی ریسک معامله گران فارکس

هک بازار Ethscriptions آسیب پذیری ها و خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال از جمله اتریوم را برجسته می کند. چنین حوادثی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر ارزش و درک اتریوم و توکن‌های مرتبط با آن در بازار فارکس داشته باشد. معامله گران باید به دقت تحولات در فضای ارزهای دیجیتال، از جمله نقض امنیت و اجرای پروتکل های پیشرفته برای جلوگیری از سوء استفاده های مشابه را زیر نظر داشته باشند. این حادثه به عنوان یادآوری اهمیت انجام ارزیابی‌های کامل ریسک و بررسی دقیق در هنگام معامله با ارزهای دیجیتال است. معامله گران فارکس با اطلاع از آخرین اخبار و انجام اقدامات احتیاطی، می توانند چشم انداز در حال تحول ارزهای دیجیتال را به طور موثرتری هدایت کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}