هفته 2 ژوئیه، نگاهی به هفته گذشته و هفته آینده

هفته 2 ژوئیه، نگاهی به هفته گذشته و هفته آینده

تورم و تصمیمات سیاست پولی ایالات متحده

در نگاهی به هفته آینده، تمرکز از حضور غالب داده های ایالات متحده به رویدادهای مهم دیگر تغییر خواهد کرد. در حالی که این ممکن است معامله گرانی را که به دنبال واکنش های کلان اقتصادی هستند ناامید کند، به همه اجازه می دهد تا نفسی بکشند و برای دور بعدی نوسانات آماده شوند، به ویژه در مورد جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC). با این وجود، معامله‌گران می‌توانند منتظر فصل درآمد برای معامله‌گران شاخص و انتخاب‌کنندگان سهام، همراه با تخلیه اطلاعات از چین در روز دوشنبه و گزارش‌های مهم تورم و خرده‌فروشی از کانادا باشند. بازارهای فارکس از نزدیک این رویدادها و تأثیر آنها بر ارزهای جهانی را رصد خواهند کرد.

خلاصه هفته گذشته: کاهش تورم و حرکت بانک مرکزی

هفته دوم ژوئیه با کاهش تورم رو به رو شد زیرا شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) هر دو کمتر از حد انتظار بودند. این خبر هیجانی را برانگیخت که فدرال رزرو تنها ممکن است نیاز به افزایش مجدد نرخ بهره داشته باشد و فشار سایر بانک های مرکزی برای ادامه انقباضات (به جز بانک انگلستان) را کاهش دهد. در نتیجه، شاخص دلار آمریکا به پایین‌ترین حد در 15 ماه گذشته سقوط کرد، شاخص‌های وال استریت به بالاترین حد خود رسید و بانک مرکزی کانادا افزایش شدید نرخ بهره را ارائه کرد. با نگاهی به هفته گذشته، بانک مرکزی نیوزلند تصمیم گرفت چرخه انقباض خود را پس از دوازده افزایش متوالی متوقف کند. این تحولات تأثیر عمیقی بر بازارهای فارکس، به ویژه دلار آمریکا، طلا و جفت ارزهای اصلی داشت.

فصل سود و کاهش داده چین

هفته پیش رو شاهد آغاز فصل سود خواهیم بود و شرکت های بزرگ S&P 500 درآمدهای سه ماهه دوم خود را گزارش می دهند. بخش های بانکداری، فناوری و نیمه هادی ها در کانون توجه قرار خواهند گرفت و شرکت هایی مانند بانک آمریکا، مورگان استنلی و چارلز شواب در این راه پیشرو هستند. از دیگر شرکت های برجسته می توان به تسلا، نتفلیکس، آی بی ام و یونایتد ایرلاینز اشاره کرد. در همین حال، چین مجموعه ای از داده های اقتصادی مهم را در روز دوشنبه منتشر خواهد کرد، از جمله تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم، تولید صنعتی، خرده فروشی، سرمایه گذاری و بیکاری. علاوه بر این، گزارش تورم ماهانه کانادا و داده‌های خرده‌فروشی به دقت بررسی خواهد شد. این رویدادها به طور قابل توجهی بر بازارهای فارکس و احساسات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد.

کاهش داده ها و نرخ وام چین

انتشار داده های چین در روز دوشنبه بینشی از عملکرد اقتصادی این کشور ارائه می دهد. با توجه به داده های کلی نرم تر، بعید است که تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم از انتظارات فراتر رود. قابل توجه است که PMI های تولیدی منقبض شده اند، PMI خدمات به سختی در حال گسترش هستند و واردات و صادرات هر دو کاهش یافته است. تضعیف تورم و فقدان بالقوه در داده‌های خرده‌فروشی می‌تواند تلاش‌های پکن برای هدایت اقتصاد مبتنی بر تقاضا را تضعیف کند. با این حال، بدتر شدن ارقام احتمال اقدامات محرک بیشتر را افزایش می دهد. در پاسخ، بازارها می‌توانند بر اساس گزارش‌هایی مبنی بر حمایت به اصطلاح تیم حفاظت از سقوط که از بازارهای سهام محلی حمایت می‌کنند، جمع شوند و ممکن است به یوان برای تقویت صادرات اجازه کاهش ارزش داده شود. مشاهده نرخ‌های اولیه وام (LPRs) همچنین بینشی از تلاش‌های دولت چین برای تحریک تقاضای کل ارائه می‌کند.

گزارش تورم کانادا و صورتجلسه RBA

پس از افزایش متوالی نرخ‌ها توسط بانک کانادا (BOC) و بانک مرکزی استرالیا (RBA)، تمرکز بر تورم و گزارش‌های خرده‌فروشی آتی کانادا معطوف شد. نشانه‌های اخیر کاهش تورم این امیدواری را ایجاد کرده است که فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است آنطور که پیش‌بینی می‌شد تندرو نباشد و احتمالاً بر تصمیم BOC برای افزایش بیشتر نرخ‌ها در سپتامبر تأثیر بگذارد. انتخاب ترجیحی BOC برای اندازه‌گیری تورم، معیارهای متوسط و کوتاه شده CPI، ممکن است به کاهش نگرانی‌های بازار کمک کند. یک گزارش قوی از خرده فروشی می تواند احساسات را به سمت افزایش دیگری برگرداند. علاوه بر این، انتشار صورتجلسات RBA چشم انداز بانک مرکزی را در مورد تصمیمات سیاستی آینده، با توجه به خروج آتی فرماندار لو و چشم انداز اقتصادی فعلی، روشن می کند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}