سرمایه گذاران همچنان بر تأثیر اقتصاد ایالات متحده متمرکز هستند

سرمایه گذاران همچنان بر تأثیر اقتصاد ایالات متحده متمرکز هستند

افزایش قیمت طلا به دلیل نگرانی از تورم آمریکا

قیمت طلا (XAU/USD) در حال حرکت به سمت سطح 1930 دلار است زیرا نگرانی ها در مورد تورم ایالات متحده بر دلار آمریکا فشار می آورد. علیرغم نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادی چین و تنش‌ها بین ایالات متحده و چین، سرمایه گذاران همچنان بر تأثیر عوامل اقتصاد ایالات متحده و اظهارات تندروانه فدرال رزرو متمرکز هستند.

تضعیف دلار از قیمت طلا حمایت می کند

با کاهش انتظارات تورمی ایالات متحده، تضعیف دلار آمریکا از قیمت طلا حمایت می کند. شاخص دلار آمریکا (DXY) به دلیل آمارهای ناامیدکننده اشتغال و کاهش انتظارات تورمی، به پایین‌ترین حد دو ماه اخیر نزدیک به 101.90 سقوط کرده است. این باعث حرکت صعودی XAU/USD شده است.

تنش آمریکا و چین قیمت طلا را افزایش داد

تشدید تنش های آمریکا و چین و نگرانی های اقتصادی به افزایش قیمت طلا کمک می کند. گفتگوهای بین جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده و مقامات چینی سازنده بود، اما اختلافات قابل توجهی را برجسته کرد. این تنش ها، همراه با ترس از کاهش تورم در چین، تقاضا برای طلا را افزایش می دهد.

سیگنال های مختلط بر قیمت طلا تاثیر می گذارند

سیگنال های متفاوت از گزارش اشتغال ایالات متحده و داده های تورم چین بر قیمت طلا تأثیر می گذارد. داده های ناامید کننده اشتغال ایالات متحده منجر به بزرگترین زیان روزانه در سه هفته گذشته برای دلار آمریکا شد. در همین حال، نگرانی ها در مورد کاهش تورم در چین باعث احتیاط خریداران طلا می شود، اما به طور کلی، بازار به دنبال حرکت صعودی برای XAU/USD است.

تحلیل فنی و انتشار CPI ایالات متحده برای چشم انداز قیمت طلا

تجزیه و تحلیل فنی یک واگرایی نزولی پنهان برای قیمت طلا را نشان می دهد. XAU/USD در حالی که از حرکت صعودی دفاع می کند و افزایش هفتگی را ثبت می کند، در میانگین متحرک 21 روزه در حدود 1930 دلار با مقاومت روبرو می شود. شکستن زیر سطح حمایت در 1910 دلار می تواند کنترل را به فروشندگان طلا تغییر دهد، در حالی که بسته شدن بالای 1930 دلار ممکن است اوج ژوئن را در 1985 دلار هدف قرار دهد. معامله گران باید کاتالیزورهای ریسک و انتشار آتی شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) را برای جهت گیری بیشتر تحت نظر داشته باشند.

واکنش قیمت طلا به نگرانی های تورم آمریکا برای معامله گران فارکس

تاثیر نگرانی های تورم ایالات متحده بر قیمت طلا برای معامله گران فارکس بسیار مهم است. تضعیف دلار آمریکا که ناشی از نگرانی‌های تورمی و داده‌های ناامیدکننده اشتغال است، تقاضا برای XAU/USD را افزایش می‌دهد. معامله گران باید به دقت داده های تورم ایالات متحده و تأثیر آن بر دلار آمریکا را تماشا کنند. علاوه بر این، تنش بین ایالات متحده و چین، همراه با ترس از کاهش تورم چین، نوسانات را در بازار فارکس ایجاد می کند. معامله گران باید این عوامل را در هنگام تجزیه و تحلیل تعامل بین دلار آمریکا، قیمت طلا و سایر جفت ارزها برای تصمیم گیری های تجاری آگاهانه در نظر بگیرند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}