هفته سوم ژوئن، نگاهی به هفته گذشته و هفته آینده

هفته سوم ژوئن، نگاهی به هفته گذشته و هفته آینده

هفته پیش رو: تورم PCE، PMI چین و ZEW

با نگاهی به هفته سوم ژوئن، با افزایش نگرانی‌ها مبنی بر اینکه بانک‌های مرکزی در سراسر جهان چرخه‌های انقباضی خود را به پایان نرسانده‌اند، بازار با نوسانات ریسک در بازارهای آسیایی مواجه شد. با نزدیک شدن به هفته آینده، داده‌های اقتصادی از جمله تورم PCE در ایالات متحده، شاخص‌های قیمت مصرف‌کننده در سراسر اروپا و داده‌های رسمی PMI برای چین همچنان حیاتی هستند. علاوه بر این، رهبران بانک مرکزی در مجمع ECB در مورد بانکداری مرکزی 2023 گرد هم می آیند تا در مورد ثبات اقتصاد کلان در یک محیط تورمی نوسان، با حضور چهره های با نفوذی مانند پاول، لاگارد، بیلی و اوئدا بحث کنند.

هفته گذشته بانک های مرکزی به تعجب خود با افزایش نرخ ادامه می دهند

با گذشت هفته، مشخص شد که بانک‌های مرکزی با افزایش نرخ بهره فاصله زیادی دارند، که منجر به احساس ریسک در بازار شد. اظهارات جروم پاول در مقابل کنگره احتمال افزایش نرخ بهره در آینده توسط فدرال رزرو را تکرار کرد. بریتانیا تورم فزاینده ای را تجربه کرد که منجر به افزایش غیرمنتظره 50 واحدی نرخ بهره بانک انگلستان شد و نگرانی ها را در مورد رکود بالقوه افزایش داد. سایر بانک های مرکزی مانند SNB و RBA نیز به افزایش بیشتر نرخ بهره اشاره کردند.

نگاهی به هفته آینده (تقویم): رویدادها و موضوعات کلیدی

هفته پیش رو با رویدادها و موضوعات مهمی از جمله مجمع ECB در بانکداری مرکزی در سال 2023 مشخص می شود که چهره های برجسته صنعت مالی را گرد هم می آورد. علاوه بر این، ایالات متحده داده های اصلی تورم و تولید ناخالص داخلی PCE را منتشر خواهد کرد، کانادا ارقام تورم خود را گزارش خواهد کرد، و اروپا داده های CPI و نظرسنجی احساسات تجاری IFO را برای آلمان ارائه خواهد کرد. PMI چین نیز به همراه گزارش CPI توکیو از نزدیک تحت نظر خواهد بود.

مجمع ECB در مورد بانکداری مرکزی 2023: بررسی بازار در مورد سخنرانی های کلیدی

مجمع سالانه بانک مرکزی اروپا در مورد بانکداری مرکزی در سینترا، پرتغال برگزار می شود و توجه بازار را به خود جلب می کند. سخنرانی های کلیدی در سراسر این رویداد برنامه ریزی شده است، با یک پانل سیاست گذاری با حضور چهره های با نفوذی مانند پاول، لاگارد، اوئدا و بیلی. با توجه به نگرانی‌های مربوط به رکود و نرخ بهره بالا در یک محیط با رشد پایین، انتظار می‌رود هر کلمه‌ای که در طول این رویداد گفته می‌شود به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

شاخص‌های PMI چین و CPI توکیو: شاخص‌های اقتصادی برای اطمینان بازار

اقتصاد چین که با کاهش سرعت روبه‌رو بوده است، داده‌های PMI را منتشر می‌کند تا مشخص شود که آیا هدف 5 درصدی تولید ناخالص داخلی دولت برای سال 2023 قابل دستیابی است یا خیر. نتایج مثبت PMI ممکن است اعتماد به بازار را بازگرداند، در حالی که ارقام ناامیدکننده می تواند به اقدامات محرک پیش بینی شده منجر شود. در ژاپن، گزارش CPI توکیو دارای اهمیت است، زیرا ممکن است بینشی در مورد تورم سراسری ارائه دهد و به طور بالقوه بر انتظارات بازار و ارزش ین تأثیر بگذارد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}