هفته 1 ژوئن، نگاهی به هفته گذشته و هفته آینده

هفته 1 ژوئن، نگاهی به هفته گذشته و هفته آینده

بررسی اجمالی بازار فارکس: دلار در مرکز توجه

بازار فارکس اخیراً تحت سلطه بحث‌ها پیرامون چرخه افزایش نرخ فدرال رزرو ایالات متحده و حل بحران سقف بدهی قرار گرفته است. این رویدادها باعث نوسانات دلار و بازارهای سهام در هفته اول ژوئن 2023 شده است. موضوع اصلی بحث در حال حاضر این است که آیا فدرال رزرو در نشست بعدی خود در ژوئن 25 واحد دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد، احتمالی که اکنون حدود 20 درصد قیمت دارد، نسبت به 70 درصد در هفته گذشته.

فرصت های تجارت فارکس و پیش بینی بازار

با نگاهی به بازار فارکس، بهترین فرصت های معاملاتی هفته گذشته در موقعیت های خرید شاخص NASDAQ 100 و جفت ارز GBP/USD مشاهده شد و هیچ تنظیمی برای معامله طولانی USD/JPY وجود نداشت. بازار اکنون بر روی رکود بالقوه، افزایش نرخ بهره بانک مرکزی و تورم متمرکز شده است، به ویژه در ایالات متحده، با افزایش غیرمنتظره نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا و بانک کانادا، گمانه زنی ها در مورد افزایش احتمالی نرخ های بیشتر فدرال رزرو افزایش یافته است. عامل تورم همچنان یک نگرانی است زیرا جذابیت نرخ بدون ریسک را از بین می برد.

هفته پیش رو فارکس: انتشار داده های کلیدی و جلسات بانک مرکزی

انتظار می رود که در انتظار هفته خالص، فارکس به دلیل چندین جلسه بانک مرکزی در ایالات متحده، منطقه یورو و ژاپن، به علاوه انتشار داده های CPI ایالات متحده، نوسان داشته باشد. اطلاعات کلیدی منتشر شده عبارتند از: نرخ بازپرداخت اصلی بانک مرکزی اروپا و بیانیه سیاست پولی، نرخ سیاست بانکی ژاپن و بیانیه سیاست پولی، PPI ایالات متحده، خرده فروشی ایالات متحده و موارد دیگر. این نسخه ها نقش مهمی در شکل دادن به روندها و انتظارات بازار فارکس خواهند داشت

تحلیل فارکس: شاخص دلار آمریکا

در بازار فارکس، شاخص دلار آمریکا هفته گذشته یک روند نزولی جزئی را نشان داد که با روند نزولی بلندمدت خود همسو شد. با این حال، برای خرس‌ها به دلیل داشتن سطح حمایت بالقوه در 102.801، که می‌تواند حمایت قاطع را فراهم کند، توصیه می‌شود. معامله در برابر دلار آمریکا در هفته آینده می تواند ریسکی باشد زیرا هنوز کاملا قوی به نظر می رسد. دلار کانادا، فرانک سوئیس و پوند انگلیس قدرت نسبی را نشان می دهند. خیلی به داده های تورم ایالات متحده و نتیجه نشست فدرال رزرو بستگی دارد.

چشم انداز فارکس: شاخص NASDAQ 100 و USD/JPY

شاخص NASDAQ 100 در بازار فارکس برای هفتمین هفته متوالی شاهد افزایش بود، اگرچه قیمت به سختی افزایش یافت که حاکی از از دست دادن بالقوه حرکت صعودی است. با این حال، تصویر کلی به دلایل متعدد صعودی باقی می ماند. بیشتر آینده کوتاه مدت بازارهای سهام به تصمیم فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره و داده های جدید CPI ایالات متحده بستگی دارد. از سوی دیگر، جفت ارز USD/JPY در هفته گذشته اندکی کاهش یافت و یک نزولی را در داخل نوار چاپ کرد. علیرغم یک روند صعودی معتبر بلندمدت، عملکرد کلی دلار آمریکا روند صعودی بلندمدت را نشان نمی‌دهد، که نشان‌دهنده برخی تضادها در بازار فارکس است.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}