قیمت طلا به زیر 1960 دلار کاهش یافته است

قیمت طلا به زیر 1960 دلار کاهش یافته است

در جلسه معاملاتی آسیا، قیمت طلا (XAU/USD) به دلیل افزایش روزافزون شاخص دلار آمریکا (DXY) که هدف آن رسیدن به اوج 10 هفته ای 104.00 دلار است، به زیر 1960.00 دلار کاهش یافته است. این افزایش در شاخص دلار در درجه اول ناشی از عدم اطمینان مداوم در مورد مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده بین کاخ سفید و رهبران جمهوری خواه است. همزمان، علیرغم سیگنال‌های ضعیف روز چهارشنبه، سهام ایالات متحده انعطاف‌پذیری خود را نشان داده‌اند و معاملات آتی S&P500 رشد قابل توجهی را حفظ کرده است.

قطعنامه های سقف بدهی به دلیل بن بست سیاسی به تعویق افتاد

تأخیر در رسیدگی به مسئله سقف بدهی ایالات متحده عمدتاً به کوین مک کارتی، مجلس نمایندگان نسبت داده شده است که با مالیات های اضافی برای ثروتمندان و افزایش هزینه های بودجه مخالف است. با وجود بن بست، مک کارتی موضع امیدوارانه ای در مورد دستیابی به اجماع دو حزبی دارد.

قیمت طلا علیرغم نکات نرخ بهره Dovish تغییر نکرد

حتی اگر دقیقه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) سیگنال‌های مثبتی را در مورد جهت نرخ بهره ارائه کرد، قیمت طلا از این فرصت استفاده نکرده است. سیاستگذاران فدرال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را به دلیل مشکلات احتمالی بانکی غیرقابل اطمینان می دانند. در همین حال، فعالان بازار اطلاعات مربوط به سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده را زیر نظر خواهند داشت که انتظار می رود در مقایسه با رشد 3.2 درصدی قبلی، 1.0 درصد کاهش داشته باشد.

قیمت طلا فشار نزولی را تجربه می کند

قیمت طلا پس از آزمایش سطح 1977.25 دلار در جلسات قبلی، شاهد تغییر نزولی شدیدی بود و به اولین هدف در 1945.20 دلار نزدیک شد. این سطح نماد 50% سطح فیبوناچی اصلاحی برای حرکت صعودی از 1809.35 دلار به 2081.05 دلار است. شکستن زیر این سطح ممکن است باعث اصلاح نزولی بیشتر شود، با هدف بعدی 1913.15 دلار. چشم انداز نزولی طلا همچنان مرتبط است و در انتظار یک نوسان منفی است تا قیمت را به سمت اهداف پیشنهادی سوق دهد.

محدوده معاملاتی پیش بینی شده برای روز

پیش بینی می شود محدوده معاملاتی پیش بینی شده برای طلا امروز بین سطح حمایت 1,940.00 دلار و سطح مقاومت 1,970.00 دلار باشد.

واکنش بازار فارکس به تغییرات قیمت طلا

بازار فارکس به دقت این تحولات در بازار طلا را رصد می کند زیرا می توانند به طور قابل توجهی بر ارزش ارز تأثیر بگذارند. همانطور که قیمت طلا به روند نزولی خود ادامه می دهد، انتظار می رود که قدرت شاخص دلار آمریکا ادامه یابد و به طور بالقوه بر جفت های معاملاتی فارکس که شامل دلار آمریکا می شود، تأثیر بگذارد. معامله گران فارکس از طلا به عنوان یک دارایی امن استفاده می کنند و نوسانات قیمت آن می تواند نشان دهنده تغییر در احساسات بازار باشد. به این ترتیب، این روند نزولی در قیمت طلا و تقویت متعاقب آن دلار ممکن است معامله گران فارکس را به تعدیل استراتژی های خود وادار کند. علاوه بر این، عدم اطمینان پیرامون سقف بدهی ایالات متحده می تواند منجر به افزایش نوسانات در بازارهای فارکس شود، زیرا سرمایه گذاران ممکن است به هر خبری مرتبط با حل این موضوع واکنش شدید نشان دهند. بنابراین، هر دو بازار طلا و فارکس مذاکرات جاری را از نزدیک دنبال خواهند کرد و معامله گران فارکس آماده واکنش سریع به هرگونه تحولات جدید هستند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}