طلا، معامله با سود محدود

طلا، معامله با سود محدود

قیمت طلا نتوانست از بهبود روز جمعه سرمایه گذاری کند و در آغاز هفته جدید با سودهای محدود/زیان های جزئی معامله می شود. XAU/USD در حدود سطح 1980 دلار ثابت می ماند و برای دومین روز متوالی روند صعودی خفیفی را نشان می دهد.

قدرت متوسط دلار آمریکا قیمت طلا را کاهش می دهد

دلار آمریکا (USD) شاهد کاهش خرید در روز دوشنبه است که افت اصلاحی روز جمعه را از بالاترین سطح دو ماهه متوقف می کند. این، همراه با خوش بینی در مورد روابط ایالات متحده و چین، به عنوان یک باد مخالف برای قیمت طلا به دلار عمل می کند. با این حال، نگرانی ها در مورد کاهش رشد جهانی و مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده مانع از ایجاد احساسات صعودی می شود.

نگرانی سقف بدهی ایالات متحده از قیمت طلا حمایت می کند

مذاکرات در مورد سقف بدهی دولت ایالات متحده به طور ناگهانی در هفته گذشته شکست، شک و تردید در مورد یک معامله قریب الوقوع را افزایش داد و منجر به نگرانی در مورد احتمال عدم پرداخت بدهی آمریکا شد. علاوه بر این، اظهارات کمتر جنگ طلبانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مانع دلار آمریکا شده و از قیمت امن طلا حمایت می کند. اظهارات پاول حاکی از احتیاط در مورد افزایش نرخ بهره است.

اظهارات پاول، رئیس فدرال رزرو، کاهش قیمت طلا را محدود می کند

اظهارات پاول حاکی از رویکرد محتاطانه تر برای افزایش نرخ بهره است که باعث کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا می شود. این فقدان خرید تهاجمی دلار، نزولی را برای قیمت طلا محدود می کند، که بازدهی را ارائه نمی دهد. با این حال، به دلیل فعالیت محدود خرید قبل از موقعیت یابی برای قدردانی بیشتر، احتیاط توصیه می شود.

تاثیر داده های کلان ایالات متحده و دقیقه های FOMC روی طلا

تمرکز بازار به دیداری حیاتی بین جو بایدن، رئیس‌جمهور و کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان برای بحث در مورد سقف بدهی معطوف می‌شود. علاوه بر این، بازده اوراق قرضه ایالات متحده بر پویایی دلار تأثیر می گذارد و بر قیمت طلا تأثیر می گذارد. معامله گران احساسات ریسک گسترده تری را پیش از انتشار چاپ های فلش PMI ایالات متحده و جلسه FOMC دقایقی بعد در هفته بررسی خواهند کرد.

تاثیر مشکلات سقف بدهی ایالات متحده بر قیمت فارکس و طلا

شکست غیرمنتظره مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده و نگرانی در مورد نکول بالقوه بدهی آمریکا باعث ایجاد عدم اطمینان در بازار فارکس شده است. معامله گران فارکس به دقت وضعیت را زیر نظر دارند زیرا بر ارزش دلار آمریکا (USD) و سایر ارزهای اصلی تأثیر می گذارد. در این زمینه، قیمت طلا به دلار نیز تحت تأثیر این تحولات است. معامله گران در حال ارزیابی تأثیر این رویدادها بر رشد جهانی و احساسات ریسک هستند که به نوبه خود بر استراتژی های معاملات فارکس تأثیر می گذارد. واکنش بازار به وضعیت سقف بدهی و حل آن در کنار سایر عوامل اقتصادی، همچنان روندهای ارز را در روزهای آینده شکل خواهد داد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}