قیمت نفت ثابت ماند

قیمت نفت در پی نگرانی سامایه گذاران ثابت ماند

قیمت نفت در پی نگرانی سامایه گذاران ثابت ماند زیرا سرمایه گذاران نگرانی های مربوط به تقاضای آتی نفت خام را به دقت ارزیابی کردند و مشتاقانه منتظر انتشار داده های هفتگی عرضه ایالات متحده بودند. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ژوئن با 0.4 درصد افزایش به 71.11 دلار در هر بشکه در بورس کالای نیویورک رسید، در حالی که معیار جهانی نفت برنت جولای در ICE Futures اروپا با 0.3 درصد افزایش به 75.13 دلار در هر بشکه رسید. سایر محصولات مرتبط با نفت، مانند بنزین و روغن گرمایشی نیز سودهای جزئی را تجربه کردند.

عوامل مختلف در کاهش قیمت نفت نقش دارند.

کاهش اخیر قیمت نفت خام را می توان به عوامل متعددی در بازار نسبت داد. آمارهای ناامیدکننده اقتصادی از چین باعث کاهش قیمت نفت شد. WTI و برنت به دلیل نگرانی در مورد تقاضا، چهار هفته متوالی کاهش داشته اند. به گفته مایکل تران، یک استراتژیست کالا و هوش دیجیتال در RBC Capital Markets، قیمت نفت بین قلمرو فروش بیش از حد و عدم وجود کاتالیزورهای قابل توجهی که می تواند باعث افزایش قابل توجه قیمت ها در آینده نزدیک شود، گیر کرده است. شاخص‌های فیزیکی بی‌درنگ در بازار مختلط باقی می‌مانند که به دورنمای نامشخص می‌افزاید.

بازگشایی چین برای افزایش قیمت نفت کم است.

انتظارات بازار برای بازگشایی چین و تأثیر قابل توجهی بر قیمت نفت بالا بود. با این حال، افزایش پیش بینی شده آنطور که انتظار می رفت محقق نشده است. مایکل ترن خاطرنشان می کند که بازار فیزیکی در نیمه دوم سه ماهه دوم بهبود قابل توجهی را نشان نداده است. علاوه بر این، اوج چرخش در بازار هنوز بیش از یک ماه باقی مانده است. نتایج مختلط بازگشایی چین، پویایی بازار را پیچیده تر کرده است و رسیدن به یک جهت روشن را برای قیمت نفت دشوار کرده است.

ذخایر نفت خام ایالات متحده افزایش می یابد و ذخایر بنزین و تقطیر کاهش می یابد.

به گفته یک منبع موثق، موسسه نفت آمریکا روز سه شنبه فاش کرد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته 3.7 میلیون بشکه افزایش یافته است. با این حال، ذخایر بنزین 2.5 میلیون بشکه کاهش یافت و عرقیات نیز 900 هزار بشکه کاهش یافت. این ارقام وضعیت فعلی عرضه را روشن می کند که با اطلاعات رسمی اداره اطلاعات انرژی که قرار است صبح چهارشنبه منتشر شود، بیشتر روشن می شود. تحلیلگرانی که توسط وال استریت ژورنال مورد بررسی قرار گرفتند، انتظار داشتند که داده های رسمی کاهش 800 هزار بشکه ای ذخایر نفت خام را نشان دهد.

تاثیر اخبار نفت بر بازار فارکس

اخبار مربوط به قیمت نفت و داده های عرضه می تواند تاثیر قابل توجهی بر بازار فارکس داشته باشد. نفت یک کالای مهم در تجارت بین‌المللی است و نوسانات قیمت آن می‌تواند بر ارزش ارزها تأثیر بگذارد. معامله گران و سرمایه گذاران در بازار فارکس به عنوان بخشی از تحلیل بنیادی خود، قیمت نفت را از نزدیک زیر نظر دارند. تغییرات قیمت نفت می تواند بر چشم انداز اقتصادی کشورهای صادرکننده نفت تأثیر بگذارد و بر نرخ ارز تأثیر بگذارد. بنابراین، تحولات بازار نفت، مانند نگرانی‌های تقاضا و داده‌های عرضه، توسط معامله‌گران فارکس برای ارزیابی حرکات بالقوه ارز و فرصت‌های معاملاتی به دقت زیر نظر گرفته می‌شود.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}