ناپایداری نرخ مبادله GBPUSD

ناپایداری نرخ مبادله بین پوند و دلار آمریکا GBPUSD

نرخ مبادله بین پوند و دلار آمریکا (GBPUSD) یک دوره بی ثباتی را پشت سر گذاشت که نشان دهنده زمان بی ثباتی در بازار بود. تحت تأثیر عوامل مختلف از جمله تورم و افزایش نرخ بهره، ناپایداری مشهود بود. این نرخ در سال به اوج خود رسید و از 1.26 دلار گذشت، اما ناتوانی آن در حفظ این سطح به طور مداوم بر ماهیت ناپایدار نرخ ارز تاکید کرد. در زمان نگارش این مقاله، نرخ مبادله پوند/دلار آمریکا در حدود 1.2476 دلار است که نشان‌دهنده کاهش جزئی نزدیک به 0.3 درصدی نسبت به نرخ‌های شروع جمعه گذشته است که بر بی‌ثباتی ادامه دارد.

تأثیر تصمیمات BoE بر پوند

در ابتدای هفته، پوند به دلیل بسته شدن بازارهای بریتانیا به دلیل تعطیلات بانکی، حرکت کمی داشت. با این حال، زمانی که بانک انگلستان (BoE) برای اعلام آخرین تصمیم خود در مورد نرخ بهره آماده شد، این ارز شروع به تقویت کرد. همانطور که انتظار می رفت، BoE نرخ ها را 25bps افزایش داد و دو افزایش دیگر نیز پیش بینی شد. با وجود این، زمانی که گزارش BoE احتمال انقباض بیشتر را پیشنهاد کرد، پوند شروع به تضعیف کرد و سؤالاتی را در مورد افزایش‌های آینده ایجاد کرد.

دلار آمریکا و تاثیر احساسات بازار

در ایالات متحده، دلار هفته را با معاملات آرام آغاز کرد و از داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی هفته قبل بهبود یافت. نگرانی‌های بازار در مورد بحران احتمالی در بخش بانکی ایالات متحده منجر به کاهش شرط‌بندی‌ها بر روی سخت‌تر شدن بیشتر فدرال رزرو شد. علیرغم این، دلار با افزایش احساسات بازار افزایش یافت. بن بست در کنگره بر سر سقف بدهی ایالات متحده، همراه با تهدید نکول فاجعه بار، به طور متناقضی از دلار به دلیل موقعیت آن به عنوان یک ارز امن حمایت کرد.

تأثیر متقابل شاخص های اقتصادی و دلار

داده های غیرمنتظره در مورد شاخص قیمت مصرف کننده، که نشان دهنده کاهش نرخ تورم کل است، در ابتدا باعث کاهش ارزش دلار شد. با این حال، به زودی تثبیت شد و شروع به تجارت جانبی کرد. دلار به دلیل جو منفی بازار و افزایش شاخص قیمت تولیدکننده، حمایت بیشتری دریافت کرد. با وجود این، افزایش ادعاهای بیکاری ممکن است این دستاوردها را محدود کرده باشد.

پیش بینی های آینده برای پوند و دلار آمریکا

با نگاهی به هفته پیش رو، انتشار داده های کلیدی برای هر دو ارز پیش بینی می شود. برای پوند، نرخ بیکاری آتی که قرار است در 3.8 درصد ثابت بماند، می تواند نشان دهنده یک بازار کار سالم باشد که به طور بالقوه منجر به سفته بازی بیشتر در مورد نرخ بهره و افزایش پوند می شود. برای دلار، سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر آخرین داده های خرده فروشی هستند که انتظار می رود بهبودی تا 0.6٪ را نشان دهد. این می تواند با برجسته کردن قدرت در اقتصاد مبتنی بر مصرف، سرمایه گذاران دلار را خوشحال کند.

بررسی اجمالی بازار فارکس و جفت GBP/USD

در بازار گسترده تر فارکس، چندین عامل کلیدی وجود دارد که معامله گران باید در رابطه با جفت پوند/دلار آمریکا در نظر بگیرند. انتظار می رود می 2023 ماه شلوغی باشد و بانک های مرکزی بزرگ تصمیمات مربوط به نرخ بهره را اعلام کنند. با شروع کاهش تورم، پیش‌بینی می‌شود که بانک‌های مرکزی شروع به توقف افزایش نرخ کنند، اگرچه نظرات بین بانک‌های مرکزی متفاوت است. به طور خاص از نظر جفت پوند/دلار آمریکا، انتظار می‌رود پوند به دلیل تورم بالای مداوم در بریتانیا تقویت شود که می‌تواند منجر به افزایش بیشتر نرخ بهره شود. از سوی دیگر، عملکرد دلار آمریکا متفاوت بوده و برخی انتظار دارند که فدرال رزرو به زودی افزایش نرخ بهره را متوقف کند. این به طور بالقوه می تواند منجر به کاهش بیشتر دلار شود. با این حال، همانطور که معامله گران فارکس می دانند، در نظر گرفتن عوامل کلان اقتصادی در هر دو طرف جفت ارزی که ارزیابی می شود، مهم است.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}