معاملات آتی نفت در میان داده‌های ضعیف کاهش یافت

معاملات آتی نفت در میان داده‌های ضعیف کاهش یافت

معاملات آتی نفت خام در بحبوحه ساعات معاملات روز چهارشنبه در آسیا با کاهش جزئی مواجه یافت، زیرا توجه بازار به داده های ضعیف چین و در میان نگرانی های گسترده تر در مورد اقتصاد ایالات متحده معطوف شد. این درست قبل از انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در اواخر امروز منتشر شد.

بازار و تأثیرات داده های وارداتی چین

بازار تحت تاثیر داده های ناامیدکننده چین قرار گرفت که بیشترین کاهش حجم واردات را در یک سال نشان داد. این سؤالاتی را در مورد سرعت بهبود اقتصادی کشور پس از سه سال محدودیت های همه گیر ایجاد می کند. این داده ها همچنین کاهش قابل توجهی را در واردات نفت خام چین نشان می دهد.

انتشار اطلاعات قیمت ایالات متحده نزدیک است

بازارهای نفت در آستانه انتشار داده‌های قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده محتاط ماندند، که پیش‌بینی می‌شود نرخ تورم سالانه 5 درصدی را در آوریل نشان دهد. یک رقم بالاتر می تواند منجر به درخواست برای افزایش بیشتر نرخ ها شود و بازار را بیشتر ناآرام کند.

بانک های ایالات متحده نگران بازار هستند

تلاطم مداوم در بانک های منطقه ای ایالات متحده و پیامدهای بالقوه آن برای اقتصاد ایالات متحده همچنان بازارها را نگران کرده است. در نتیجه، اداره اطلاعات انرژی (EIA) پیش‌بینی‌های سال‌های 2023 و 2024 خود را برای قیمت نفت خام WTI و برنت کاهش داده است.

افزایش ذخایر نفت خام آمریکا

موسسه نفت آمریکا (API) روز سه‌شنبه اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان‌دهنده افزایش 3.6 میلیون بشکه‌ای در ذخایر نفت خام تجاری آمریکا در هفته گذشته است. با این حال، این تا حدی با کاهش 1.3 میلیون بشکه ای در مرکز تحویل کوشینگ جبران شد. ارقام API همچنین افزایش ذخایر بنزین و کاهش ذخایر تقطیر را نشان می دهد.

پاسخ بازار فارکس

بازار فارکس از نزدیک شاهد معاملات آتی نفت خام است زیرا داده های ضعیف از چین و نگرانی ها در مورد اقتصاد ایالات متحده می تواند بر ارزش ارز تأثیر بگذارد. معامله گران فارکس همچنین بر انتشار داده های CPI ایالات متحده نظارت می کنند که می تواند باعث افزایش بیشتر نرخ ها شود و بر بازارهای فارکس تأثیر بگذارد. بازار فارکس نسبت به نوسانات قیمت نفت حساس است، زیرا اغلب تغییرات در شرایط اقتصادی جهانی را نشان می دهد. در نتیجه، معامله گران فارکس باید هوشیار باشند و این تحولات را هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات در نظر بگیرند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}