روند نزولی USDJPY برای چهارمین روز متوالی

روند نزولی USDJPY برای چهارمین روز متوالی

جفت USDJPY برای چهارمین روز متوالی سقوط کرد و خرس ها در معاملات اوایل جمعه به پایین ترین حد هفتگی نزدیک شدند. جفت دلار ین به پایین ترین سطح خود در روز رسیده است و در حال حاضر در حدود 133.85 است. این کاهش به دلیل ضعف دلار آمریکا در آستانه گزارش اشتغال ایالات متحده در ماه آوریل است. تعطیلات ژاپن تاثیری بر فشار فروش نداشته است.

اصلاح شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا (DXY) پیشنهاداتی را پذیرفته است و جهش اصلاحی روز قبل را از پایین ترین سطح یک هفته ای نزدیک به 101.15 معکوس کرده است. سنج دلار در برابر شش ارز اصلی نشان دهنده اعتقاد بازار است که فدرال رزرو به خوبی برای محور سیاست تنظیم شده است. این به ویژه پس از داده های مختلط ایالات متحده و جلسات فدرال رزرو است. آتی صندوق فدرال رزرو به افزایش احتمال کاهش نرخ بهره در اواخر سال 2023 اشاره می کند.

ترکیب داده های ایالات متحده و نشست فدرال رزرو

قرائت های اولیه بهره وری غیرکشاورزی ایالات متحده و هزینه نیروی کار واحد برای سه ماهه اول (سه ماهه اول) سال 2023 متفاوت بوده است. بهره وری غیرکشاورزی در سه ماهه اول از 1.6 درصد قبل و -1.8 درصد در سه ماهه اول به -2.7 درصد کاهش یافت. در همین حال، هزینه کار واحد به 6.3 درصد در مقابل 5.5 درصد پیش بینی شده و 3.3 درصد قبل افزایش یافت. تراز تجاری کالاها و خدمات ایالات متحده از -70.6 میلیارد دلار قبل و پیش بینی بازار -63.3 میلیارد دلار به -64.2 میلیارد دلار بهبود یافته است. ادعاهای اولیه بیکاری در هفته منتهی به 28 آوریل، در مقابل 240 هزار مورد انتظار و 229 هزار در قرائت قبلی به 242 هزار افزایش یافت.

مشکلات بخش بانکی ایالات متحده احساسات بازار را به چالش می کشد

جدای از افزایش شدید فدرال رزرو و داده‌های مختلط ایالات متحده، مشکلات بخش بانکی ایالات متحده به ترس‌های پیش‌فرض می‌پیوندند تا احساسات بازار را به چالش بکشند و بر قیمت USD/JPY تأثیر بگذارند. اقدامات اخیر سیاست گذاران ایالات متحده و اظهارنظرهایی که نشان می دهد هیچ ترس فوری از بحران بانکی وجود ندارد، فشار نزولی بر دلار آمریکا وارد کرده است. S&P 500 Futures یک روند نزولی چهار روزه با افزایش ملایم را تجربه کرد.

کاهش انتظارات برای حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده

تعطیلات در ژاپن و یک تقویم سبک در جاهای دیگر می تواند حرکت USD/JPY را قبل از گزارش اشتغال ایالات متحده محدود کند. با این حال، انتظارات پایین‌تر از داده‌های برنامه‌ریزی‌شده، ترس از یک شگفتی مثبت و حرکت وحشیانه دلار آمریکا برای کاهش زیان هفتگی را افزایش می‌دهد. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که چاپ‌های ضعیفی از سرفصل حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) پیش‌بینی می‌شود که 179 هزار در مقابل 236 هزار مورد قبلی بود.

تاثیر روند نزولی USD/JPY و داده های ترکیبی ایالات متحده بر بازار فارکس

خبر ادامه روند نزولی USD/JPY برای بازار فارکس قابل توجه است. معامله گران از نزدیک شاهد انتشار گزارش اشتغال ایالات متحده در ماه آوریل خواهند بود، زیرا این امر می تواند باعث حرکت وحشیانه دلار آمریکا شود. قرائت اولیه ترکیبی بهره وری غیرکشاورزی ایالات متحده و هزینه کار واحد برای سه ماهه اول، همراه با مشکلات بخش بانکی ایالات متحده، بر احساسات بازار تأثیر می گذارد و بر قیمت USD/JPY تأثیر می گذارد. اعتقاد بازار مبنی بر اینکه فدرال رزرو به خوبی برای چرخش سیاست تنظیم شده است، با افزایش احتمال کاهش نرخ بهره در اواخر سال 2023، بر عدم اطمینان می افزاید. معامله گران باید هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات فارکس این عوامل را زیر نظر داشته باشند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}