کاهش قیمت نفت به دلیل نگرانی سرمایه گذاران در زمینه اقتصاد

کاهش قیمت نفت به دلیل نگرانی سرمایه گذاران برای وضعیت اقتصاد

قیمت نفت در روز چهارشنبه به دلیل کاهش 5 درصدی در جلسه قبل کاهش یافت. سرمایه گذاران نگران وضعیت اقتصاد ایالات متحده در آستانه افزایش نرخ بهره پیش بینی شده توسط فدرال رزرو در اواخر روز هستند. معاملات آتی برنت با 1.4 درصد کاهش به 74.25 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 1.6 درصد کاهش به 70.51 دلار رسید. این معیارها در جلسه قبل به پایین ترین حد خود از اواخر مارس رسیده است.

فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره آماده می شود

انتظار می رود فدرال رزرو برای مبارزه با تورم، نرخ بهره را 25 واحد پایه (bps) افزایش دهد و به نبرد طولانی مدت خود ادامه دهد. در همین حال، بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز پیش بینی می شود در نشست سیاست گذاری منظم خود در روز پنجشنبه نرخ بهره را افزایش دهد. افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است مانع رشد اقتصادی شود و بر تقاضای انرژی تأثیر بگذارد. نگرانی‌های اخیر در مورد سلامت بخش بانکی ایالات متحده و داده‌های شغلی ضعیف در ایالات متحده نگرانی‌ها مبنی بر اینکه اقتصاد ایالات متحده به سمت یک رکود کم عمق پیش می‌رود را کاهش نمی‌دهد.

سیاست های سخت گیرانه بانک های مرکزی در سراسر جهان

بانک مرکزی استرالیا اخیراً با افزایش نرخ نقدی خود در روز سه شنبه بازارها را شوکه کرد و نشان داد که ممکن است برای مقابله با تورم بالا نیاز به افزایش بیشتر آن داشته باشد. این حرکت‌های بانک‌های مرکزی ممکن است با تأثیر بر ارزش ارزها در برابر یکدیگر، بر بازارهای فارکس تأثیر بگذارد.

داده های تولیدی در چین قیمت انرژی را پایین می آورد

فعالیت های تولیدی در چین در ماه آوریل به طور غیرمنتظره ای کاهش یافت که منجر به کاهش تقاضای دیزل شد. این خبر باعث شد که قراردادهای آتی نفت گرمایش آمریکا به پایین‌ترین سطح خود از دسامبر 2021 کاهش یابد. از آنجایی که چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده انرژی و بزرگ‌ترین خریدار نفت خام در جهان است، کندی رشد اقتصاد این کشور می‌تواند بر بازارهای فارکس، به‌ویژه بر روی ارزهایی که به آن‌ها اشاره می‌کند، تأثیر بگذارد. در تجارت جهانی دخیل هستند.

تولید اوپک و ذخایر نفت خام کاهش می یابد

بر اساس نظرسنجی رویترز، تولید نفت اوپک در ماه آوریل 190 هزار بشکه در روز کاهش یافت که عمدتا ناشی از عراق و نیجریه بود. پیش‌بینی می‌شود با اجرایی شدن دور جدیدی از کاهش‌های داوطلبانه که در 2 آوریل اعلام شد، تولید ماه می کاهش بیشتری پیدا کند. به گفته منابع بازار که روز سه‌شنبه به نقل از موسسه نفت آمریکا (API) استناد کردند، ذخایر نفت خام آمریکا برای اولین بار از دسامبر کاهش یافت و هفته گذشته حدود 3.9 میلیون بشکه کاهش یافت. مورگان استنلی همچنین پیش‌بینی قیمت برنت در سال 2023 را به 75 دلار در هر بشکه کاهش داد.

فارکس تحت تاثیر نرخ بهره و شاخص های اقتصادی

بازار فارکس ممکن است تحت تاثیر افزایش نرخ بهره مورد انتظار فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا قرار گیرد، زیرا بانک های مرکزی سیاست های پولی خود را سخت تر می کنند. علاوه بر این، کاهش اخیر در فعالیت های تولیدی در چین و کاهش قیمت نفت خام می تواند بر بازارهای فارکس، به ویژه بازارهایی که در تجارت جهانی دخیل هستند، تأثیر بگذارد. معامله گران باید اخبار و روندهای بازار را برای تصمیم گیری آگاهانه در بازار فارکس زیر نظر داشته باشند، زیرا افت قیمت نفت می تواند تأثیر موجی بر سایر کالاها و اقتصاد جهانی داشته باشد. برای کاهش ریسک ها و استفاده از فرصت ها در معاملات فارکس، آگاهی از رویدادهای بازار ضروری است.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}