کاهش خرده فروشی آلمان و چهارمین افت در پنج ماه

کاهش خرده فروشی آلمان و چهارمین افت در پنج ماه

مصرف‌کننده آلمانی در مورد مخارج خود محتاط است، زیرا خرده‌فروشی در ماه مارس 2.4 درصد کاهش یافته است، کمتر از اجماع 0.4 درصد و گزارش فوریه از -1.3 درصد است. این چهارمین افت در پنج ماه گذشته است که نشان می دهد در صورت عدم افزایش هزینه های مصرف کننده، بهبود آلمان ممکن است کند باشد. خرده فروشی به صورت سالانه نیز 8.6 درصد کاهش یافت، کمتر از حد اجماع 6.1-٪ و خوانش فوریه 7.1-٪. شاخص PMI تولیدی آلمان در ماه مارس در حالت انقباض باقی ماند که چشم انداز اقتصادی این کشور را به خوبی پیش بینی نمی کند.

تورم منطقه یورو ثابت است و عاملی در تصمیم بانک مرکزی اروپا نیست

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا (ECB) در جلسه روز پنجشنبه خود نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد و احتمال افزایش 50 واحدی متوالی برای دومین بار وجود دارد. شاخص CPI منطقه یورو برای ماه آوریل امروز منتشر شد که تغییرات کمی را نشان می دهد و انتظار نمی رود که عاملی در تصمیم بانک مرکزی اروپا باشد. CPI سرفصل به 7.0% در مقایسه با 6.9% در ماه مارس افزایش یافت، در حالی که CPI اصلی از 5.7% به 5.6% کاهش یافت. اگرچه بانک مرکزی قصد دارد تورم را مهار کند، اما افزایش 50 واحدی دیگر ممکن است به کندی شدید اقتصادی منجر شود و به طور بالقوه منجر به رکود شود.

جلسه فدرال رزرو: قیمت گذاری در بازار افزایش نرخ بهره افزایش می یابد

فدرال رزرو جلسه خود را روز چهارشنبه برگزار خواهد کرد و قیمت بازار افزایش 25 واحدی از 75 درصد یک هفته قبل به 96 درصد افزایش یافته است. تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم کاهشی در فعالیت های اقتصادی نشان داد، با کاهش نرخ به 1.1٪، اما فدرال رزرو مایل است تورم، به ویژه نرخ اصلی، با سرعت بیشتری کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال EUR/USD: سطوح پشتیبانی و مقاومت

EUR/USD در حال آزمایش پشتیبانی در 1.0967 است و ممکن است شاهد پشتیبانی بیشتر در 1.0893 باشد. این جفت ارز دارای سطوح مقاومت 1.1088 و 1.1157 است.

تحلیل بازار فارکس

خبر کاهش خرده فروشی آلمان و ثابت ماندن تورم منطقه یورو ممکن است بر بازار فارکس تأثیر بگذارد. جفت EUR/USD ممکن است به دلیل کاهش مخارج مصرف کننده آلمان و افزایش بالقوه نرخ بهره از بانک مرکزی اروپا کاهش یابد. تصمیم فدرال رزرو برای افزایش بالقوه نرخ ها ممکن است بر بازار فارکس نیز تأثیر بگذارد، زیرا معامله گران به دقت نرخ تورم اصلی را زیر نظر دارند. برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه در مورد معاملات فارکس، به روز ماندن در مورد اخبار اقتصادی جهانی ضروری است.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}