قیمت طلا در میان دلار قوی و قیمت ضعیف نفت سقوط کرد

قیمت طلا در میان دلار قوی و قیمت ضعیف نفت سقوط کرد

قیمت طلا با 0.5 درصد کاهش به 1980.78 دلار در هر اونس سقوط کرد، در حالی که قیمت طلای آمریکا با همین درصد به 1989.20 دلار رسید. کاهش قیمت ها به دلیل قوی بودن دلار و قیمت ضعیف نفت است. کاهش در صندوق های سرمایه گذاری نیز به کاهش ارزش فلز گرانبها کمک می کند.

کاهش قیمت طلا در هند در پی سقوط بین المللی

قیمت طلای هند به دلیل افت بازار جهانی با 105 روپیه کاهش به 59975 روپیه در هر 10 گرم رسیده است. سامیل گاندی، تحلیلگر ارشد HDFC Securities، اظهار می دارد که معامله گران نسبت به خرید جدید قبل از نشست فدرال رزرو ایالات متحده در تاریخ 2 تا 3 مه 2023 محتاط هستند. این رویداد عامل مهمی است که جهت آینده قیمت طلا را تعیین می کند.

نرخ نقره در میان کاهش قیمت طلا افزایش یافت

در حالی که قیمت طلا کاهش می یابد، نرخ نقره در هند افزایش می یابد. نرخ نقره با 730 روپیه به 75700 روپیه در هر کیلوگرم افزایش یافته است که نشانگر خوبی از ارزش این فلز است.

تأثیر فارکس: قدرت دلار بر کاهش قیمت طلا تأثیر می گذارد

معامله گران فارکس به دلیل افزایش 0.2 درصدی شاخص دلار، قیمت طلا را زیر نظر دارند و خرید شمش با قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران تر می کند. سرمایه‌گذاران انتظار دارند در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در تاریخ 2 تا 3 می، نرخ بهره 25 نقطه پایه افزایش یابد، که عامل مهمی است که می‌تواند بر قیمت طلا در بازار فارکس تأثیر بگذارد.

پوشش تورمی: قیمت طلا در ماه آوریل با وجود کاهش در حال حاضر افزایش یافت

طلا اغلب به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می شود، اما افزایش نرخ ها جذابیت آن را به عنوان یک دارایی با بازده صفر کاهش می دهد. با وجود این، قیمت طلا در ماه آوریل به دلیل افزایش نگرانی ها در مورد بخش بانکی ایالات متحده بیش از یک درصد افزایش یافت. جذابیت پناهگاه امن برای سرمایه گذاران افزایش یافت که باعث افزایش قیمت طلا در این دوره شد.

معامله گران فارکس از نزدیک نتیجه نشست FOMC را زیر نظر دارند

معامله گران فارکس از نزدیک نتیجه نشست FOMC را دنبال می کنند زیرا این نشست جهت نرخ های بهره در ایالات متحده را تعیین می کند. افزایش نرخ بهره می تواند منجر به کاهش قیمت طلا شود، در حالی که تصمیم برای حفظ وضعیت موجود می تواند منجر به افزایش قیمت طلا شود. معامله گران فارکس از نزدیک نتایج جلسه را زیر نظر دارند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد سرمایه گذاری خود در این فلز گرانبها بگیرند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}