شکست First Republic Bank و نوسانات قیمت بیت کوین

شکست First Republic Bank و نوسانات قیمت بیت کوین

آغاز ماه مه شاهد شکست First Republic Bank بود که شروع پرنوسان هفته را برای رویدادهای کلان اقتصادی رقم زد. بیت کوین همچنین با فشار نزولی مواجه شده است، به طوری که یک بسته شدن ماهانه ثابت منجر به افزایش نوسانات قیمت شده است. قیمت BTC/USD کاهش یافت و در Bitstamp به 28,289 دلار رسید، در حالی که سایر معامله گران منتظر حمایت 28,300 دلاری بودند تا قبل از گرفتن موقعیت، خود را ثابت کنند. برخی از تحلیلگران پیشنهاد کرده اند که "جهش" در بازارهای آلتکوین ممکن است نشان دهنده بازگشت بالقوه به قدرت باشد.

جی پی مورگان بانک First Republic را در دست گرفت

ماه گذشته، سهام بانک First Republic تا 75 درصد سقوط کرد و اکنون توسط شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) تحت نظارت عمومی قرار گرفته است. JPMorgan Chase با اعلام این معامله دیرتر از حد انتظار، مسئولیت را بر عهده گرفت. افزایش 0.25 درصدی آتی نرخ بهره، که قیمت بالایی در بازار دارد، هنوز تضمین نشده است. توجه بر فدرال رزرو متمرکز شده است، که با افزایش بیشتر نرخ بهره، خطر ناآرامی بیشتری در بخش بانکی ایجاد می کند. رویداد FOMC به خودی خود ممکن است یک نقطه عطف بالقوه قیمت برای معامله گران بیت کوین باشد.

آوریل همچنان از عملکرد قیمت بیت کوین فوریه پیشی می گیرد

علیرغم ضعف فعلی بر افزایش قیمت بیت کوین، آوریل، با بازده کلی برای BTC/USD در مجموع 2.8٪،  از دریافت عنوان بدترین ماه سال 2023 اجتناب کرد. با این حال، تصویر در بازه های زمانی هفتگی کمتر اشتها آور به نظر می رسد، با شمع های هفتگی تثبیت کننده ماهیت سرسخت مقاومت 30000 دلاری را نشان می دهد. برخی خوشبین هستند، با بستن شمع هفتگی و ماهانه BTC به عنوان صعودی توصیف می شود.

سوابق چالش تراکنش های زنجیره ای

فعالیت‌های زنجیره‌ای، داستان قانع‌کننده‌ای از رشد بیت‌کوین در طول بازگشت آن در سال 2023 را روایت می‌کند، به طوری که تعداد تراکنش‌های روزانه پس از افزایش «انفجاری» به بالاترین حد خود نزدیک می‌شود. در حالی که اعتقاد بالا باقی مانده است، روند صعودی همچنان جوان است و حجم معاملات در زنجیره هنوز افزایش نیافته است. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که جاده‌ای متلاطم وجود داشته باشد و معامله‌گران تأثیر فزاینده‌ای بر بازه‌های زمانی پایین و نقدینگی داشته باشند.

حرص و آز بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به اوج های چند ساله می شود

احساسات بازار کریپتو پس از افت در اواخر آوریل افزایش یافته است، با روند "طمع" بازار به سمت سطوحی که آخرین بار در نوامبر 2021 در بالاترین قیمت 69000 دلاری بیت کوین مشاهده شده بود. با این حال، این شاخص نشان می دهد که احساسات در حال حاضر تحت تاثیر قرار گرفته است. این امر اهمیت سطوح مقاومت فعلی برای بیت کوین و اتر را نشان می دهد، به طوری که هر دو دارایی با خطوط کلیدی به ترتیب 30000 و 2000 دلار روبرو هستند.

معامله گران فارکس باید از رویدادهای اقتصاد کلان و ورشکستگی بانک ها بر بازار و همچنین تأثیر بالقوه تصمیمات فدرال رزرو بر نرخ بهره آگاه باشند. همانطور که بیت کوین همچنان با نوسانات قیمت مواجه است، معامله گران فارکس نیز ممکن است نوساناتی را در بازارهای ارزهای دیجیتال تجربه کنند. معامله گران فارکس که علاقه مند به تجارت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند، باید مراقب معاملات زنجیره ای و احساسات بازار باشند. درک رابطه بین بازارهای مالی سنتی و بازارهای ارزهای دیجیتال می تواند به معامله گران فارکس کمک کند تا تصمیمات آگاهانه تری بگیرند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}