قیمت طلا در مقابل داده‌های آمریکایی دست و پا می‌زند

قیمت طلا در مقابل داده‌های آمریکایی دست و پا می‌زند

قیمت طلا برای ماندن در بالای مرز 2000 دلار با مشکل مواجه شده است، قیمت طلا در مقابل داده‌های آمریکایی دست و پا می‌زند، زیرا همه چشم‌ها به شاخص قیمت PCE و داده‌های تولید ناخالص داخلی آمریکا است که در اواخر این هفته منتشر می‌شود. سوال کلیدی این است که چشم انداز طلا چیست و چه سطوح کلیدی برای تماشای XAU/USD وجود دارد؟ چشم انداز فنی طلا در حال حاضر خنثی است و مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا برای فلز زرد باقی مانده تا زمانی که به زیر سطح حمایت کلیدی برسد.

فعالیت تجاری ایالات متحده افزایش می یابد، داده ها حاکی از کندی اقتصاد هستند

داده‌های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که فعالیت‌های تجاری ایالات متحده در آوریل به بالاترین حد در 11 ماه گذشته رسیده است که نشان می‌دهد اقتصاد در حال مقابله با افزایش نرخ‌های بهره است. با این حال، داده‌های حاکی از کندی اقتصاد، از جمله بازار کار و خرده‌فروشی است، درست همان طور که کاهش اعتبار توسط بانک‌ها شروع به فشار بر خانوارها و مشاغل کوچک می‌کند. این نشان دهنده داده های رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه ژانویه تا مارس است که پیش بینی می شود از 2.6 درصد در سه ماهه قبل به 2 درصد در سه ماهه کاهش یافته است.

داده های PCE ایالات متحده ممکن است بر تورم و طلا تأثیر بگذارد

معیارهای تورم اصلی، از جمله CPI، PCE، و PPI، کاهش تدریجی تورم را پیشنهاد می‌کنند. انتظار می‌رود شاخص قیمت اصلی PCE از 4.6 درصد در فوریه به 4.5 درصد در ماه مارس کاهش یابد. با این حال، هر گونه افزایش در فشارهای قیمتی می تواند بازدهی خزانه داری آمریکا و دلار آمریکا را افزایش دهد و بر طلا تاثیر بگذارد. بر اساس ابزار FedWatch CME، چندین سخنران فدرال رزرو اخیراً برای افزایش 25 بیتی بر ثانیه دیگر بحث کردند، با توجه به ابزار FedWatch CME، بازارها اکنون 89 درصد احتمال افزایش نرخ بهره را در ماه می ارائه می دهند.

در بازه های زمانی بالاتر برای طلا احتیاط لازم است

روند گسترده‌تر طلا در نمودارهای روزانه و نمودارهای 240 دقیقه‌ای صعودی است، در حالی که کاهش اخیر نشان‌دهنده مرحله تثبیت به جای فاز نزولی است. با این حال، اقدام قیمت در بازه‌های زمانی بالاتر، دلیلی برای احتیاط فراهم می‌کند، به این معنی که ممکن است خرابی قریب‌الوقوع نباشد، اما شاید اکنون پایه‌های آن گذاشته شده است. طلا در حوالی اوج سال 2020 یعنی سال 2072، تقریباً همزمان با لبه بالایی کانال رو به رشد چنگال از اواخر سال 2022، با یک مانع سخت مواجه شده است.

شتاب XAU/USD کاهش یافته است، روی پشتیبانی کلیدی تمرکز کنید

شتاب XAU/USD در کوتاه مدت با تغییر تمرکز به سمت حمایت کلیدی در حدود سال‌های 1935-1970 همچنان کاهش می‌یابد. XAU/USD بالاتر از ناحیه حمایت همگرا باقی مانده است، اما هر شکستی به پایین‌تر از پایین‌ترین سطح هفته گذشته در سال 1970 می‌تواند خطرات نزولی را نسبت به سال 1935 نشان دهد.

تحلیل بازار فارکس

بازار فارکس و معامله گران فارکس از نزدیک انتشار داده های آینده ایالات متحده را دنبال می کنند، زیرا انتظار می رود که آنها بر ارزش دلار آمریکا تأثیر بگذارند که به نوبه خود بر XAU / USD تأثیر خواهد گذاشت. هر گونه افزایش در فشار قیمت ها می تواند بازدهی خزانه داری آمریکا و دلار آمریکا را افزایش دهد و بر طلا تاثیر بگذارد. برعکس، یک عدد PCE کمتر از حد انتظار می‌تواند XAU/USD را به بالای مرز 2000 دلار برساند. معامله گران باید به احساسات بازار توجه کنند و موقعیت خود را بر این اساس تنظیم کنند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}