کارشناسان کاهش قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا را پیش بینی میکنند

کارشناسان کاهش قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا را پیش بینی میکنند

کارشناسان کاهش قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو را پیش بینی میکنند، انتظار می رود قیمت طلا قبل از نشست فدرال رزرو آمریکا که برای ماه می 2023 برنامه ریزی شده است، کاهش یابد. کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت ها ممکن است به سطوح بین 1950 تا 1960 دلار در هر اونس کاهش یابد. این پیش بینی بر اساس گمانه زنی های فعلی در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا است که گفته می شود با بحران بانکی در ایالات متحده حمایت می شود.

حمایت قوی برای نرخ دلار 

کارشناسان بر این باورند که نرخ دلار امروز در MCX دارای حمایت قوی در سطح 58500 روپیه در هر 10 گرم است. انتظار می رود این حمایت از کاهش بیشتر قیمت دلار جلوگیری کند. با این حال، عملکرد قوی دلار باعث می شود که نرخ طلا در معاملات صبح روز جمعه به زیر سطح روانی 2000 دلار در هر اونس سقوط کند.

نرخ طلا امروز به زیر سطح روانی 2000 دلار در هر اونس می رسد

گمانه زنی ها در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا همچنان به حمایت از دلار آمریکا ادامه می دهد و باعث می شود نرخ طلا امروز به زیر سطح روانی 2000 دلار در هر اونس سقوط کند. قرارداد آتی طلا برای ژوئن 2023 در بورس کالای چندگانه (MCX) نیز بیش از 200 روپیه در هر 10 گرم کاهش یافته است اما بالاتر از سطح روانی 60000 روپیه در هر 10 گرم است.

کارشناسان به دلار آمریکا به عنوان فشار بر نرخ طلا اشاره می کنند

کارشناسان بازار کالا نشان می‌دهند که قیمت طلا امروز به دلیل تقویت دلار آمریکا تحت فشار است. دلار آمریکا پس از بازگشت از پایین ترین سطح یک ساله خود یعنی 100.80، همچنان بالای 101 روپیه حفظ شده است. آنها پیش‌بینی می‌کنند که قیمت طلا ممکن است از حمایت کنونی 59700 روپیه در هر 10 گرم فراتر رفته و تا سطح 58500 روپیه در هر 10 گرم کاهش یابد.

به سرمایه گذاران فارکس توصیه می شود که شاخص دلار را تماشا کنند

به سرمایه گذاران فارکس توصیه می شود که مراقب اظهارات مقامات فدرال رزرو آمریکا و حرکت شاخص دلار باشند زیرا این دو عامل عمدتاً حرکت قیمت طلا را در سراسر جهان دیکته می کنند. Anuj Gupta، معاون رئیس‌جمهور - تحقیقات در IIFL Securities نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است همچنان درخشش خود را از دست بدهد و به محدوده ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ دلار در هر اونس و در MCX در حدود ۵۸۵۰۰ روپیه در کوتاه‌مدت کاهش یابد. گوپتا به سرمایه گذاران طلا توصیه می کند که منتظر اصلاحات بیشتری باشند زیرا نشست فدرال رزرو آمریکا در هفته آینده برنامه ریزی شده است و ممکن است کاهش بیشتری در قیمت فلز زرد رخ دهد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}