صعود دلار ین ژاپن

صعود USD/JPY حرکت خود را نزدیک به 135.00 از دست می دهد

جفت USD/JPY پس از رسیدن به بالاترین سطح ماهانه بالای سد 135.00 در 19 آوریل، با فشار فروش مواجه شد. این جفت نتوانست حرکت صعودی خود را ادامه دهد زیرا دلار آمریکا با فشار فروش مجدد مواجه شد و شاخص USD (DXY) را به زیر مرز 102.00 رساند. کاهش روزانه این نقطه همچنین با تصحیح بازدهی ایالات متحده در سراسر منحنی همزمان شد، که به احساسات نزولی در جفت USD/JPY کمک کرد.

دلار ضعیف تر و کاهش بازدهی بر USD/JPY تاثیر می گذارد

دلار ضعیف تر و کاهش بازدهی بر USD/JPY تاثیر می گذارد، فشار فروش به دلار عمدتاً به دلیل اصلاح بازدهی ایالات متحده بود که در سراسر منحنی کاهش یافت. علاوه بر این، شاخص USD (DXY) از افزایش‌های قبلی خود کاسته شد و احساسات نزولی در جفت USD/JPY را تشدید کرد. با تضعیف دلار، ین تقویت شد که منجر به کاهش جفت USD/JPY شد.

شاخص های اقتصادی ژاپن نتایج متفاوتی را نشان می دهد

شرکت ژاپنی چندین شاخص اقتصادی منتشر کرد که سیگنال‌های متفاوتی را به بازار فارکس ارائه کرد. کسری تجاری در ماه مارس به 754.5 میلیارد ین کاهش یافت، در حالی که سرمایه گذاری اوراق قرضه خارجی به 500.2 میلیارد ین در هفته منتهی به 15 آوریل افزایش یافت. علاوه بر این، شاخص صنعت سوم در ماه فوریه 0.7 درصد افزایش یافت که نشان دهنده روند مثبت در اقتصاد ژاپن است.

شاخص های اقتصادی ایالات متحده ناامید کننده است

از سوی دیگر، شاخص های اقتصادی ایالات متحده منتشر شده ناامید کننده بودند، به طوری که ادعاهای اولیه در هفته منتهی به 15 آوریل 245 هزار افزایش یافت و شاخص فیلی فدرال رزرو به -31.3 برای ماه جاری بدتر شد. این شاخص ها به احساسات نزولی دلار آمریکا کمک کردند که در نهایت بر عملکرد جفت USD/JPY در بازار فارکس تأثیر گذاشت.

سطوح USD/JPY 

صعود USDJPY حرکت خود را نزدیک به 135.00 از دست می دهد، در زمان نگارش این خبر، جفت USD/JPY با 0.28٪ کاهش در 134.29، با حمایت فوری در 132.01 (کمترین سطح در 13 آوریل)، پس از آن 130.62 (کمترین ماهانه در 5 آوریل) و 129.63 (کمترین ماهانه در 24 مارس) روبرو شد. اگر این جفت موفق شود از سطح 135.13 (بالاترین ماهانه در 19 آوریل) عبور کند، سطوح مقاومت بعدی که باید مراقب آن باشیم 137.07 (SMA 200 روزه) و 137.91 (بالاترین سطح سال 2023 در 8 مارس) خواهد بود.

چرا معامله گران فارکس باید مطلع باشند؟

جفت USD/JPY یکی از فعال ترین جفت های معامله شده در بازار فارکس است و عملکرد قیمت آن به طور قابل توجهی تحت تأثیر شاخص های اقتصادی، سیاست های پولی و رویدادهای سیاسی در ایالات متحده و ژاپن است. به این ترتیب، معامله گران فارکس باید بر انتشار داده های اقتصادی و اعلامیه های بانک مرکزی به دقت نظارت کنند تا فرصت های معاملاتی بالقوه جفت USD/JPY را شناسایی کنند. علاوه بر این، عملکرد جفت USD/JPY می‌تواند بر عملکرد سایر ارزها، به‌ویژه ارزهایی که با دلار آمریکا یا ین ژاپن مرتبط هستند، تأثیر بگذارد. بنابراین، معامله‌گران فارکس باید از آخرین اخبار و تحولاتی که می‌توانند بر عملکرد جفت USD/JPY در بازار فارکس تأثیر بگذارند، به‌روز باشند.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}