قیمت طلا به دلیل بازدهی بالاتر و دلارو بیش از 1 درصد کاهش یافت

قیمت طلا به دلیل بازدهی بالاتر و دلار، بیش از 1 درصد کاهش یافت

قیمت طلا در روز چهارشنبه به دلیل بازدهی بالاتر آمریکا و تقویت دلار بیش از یک درصد کاهش یافت. طلای نقطه ای تا ساعت 1026 به وقت گرینویچ با 1.5 درصد کاهش به 1974.89 دلار در هر اونس رسید، در حالی که قیمت طلای آمریکا با 1.7 درصد کاهش به 1984.90 دلار رسید. افزایش بازدهی معیار خزانه داری ایالات متحده منجر به افزایش ارزش دلار شد و طلا را برای خریدارانی که سایر ارزها را در اختیار دارند کمتر مقرون به صرفه کرد.

اصلاح قیمت طلا به انتظارات نرخ بهره‌ی فدرال ایالات متحده باز می‌گردد

اصلاح قیمت طلا را می توان به تعدیل مجدد انتظارات بازارها از مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو نسبت داد. انتظار می‌رود تاخیر در رالی طلا کوتاه مدت باشد، زیرا بازار در زمانی که نرخ‌ها به اوج خود می‌رسند قیمت‌گذاری مجدد می‌کنند. جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس نیز اشاره کرد که بانک مرکزی ایالات متحده باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، زیرا داده های اخیر نشان دهنده تورم پایدار است.

سخنرانان فدرال رزرو در آستانه نشست ماه مه سخنرانی خواهند کرد

قرار است یک دوره خاموشی در آخر هفته پیش از جلسه اردیبهشت ماه بانک مرکزی آغاز شود. پیش از آن، تعداد زیادی از سخنرانان فدرال رزرو قرار است در این هفته سخنرانی کنند. اظهارات این سخنرانان احتمالاً بر احساسات بازار تأثیر می گذارد.

از دست دادن مومنتوم در قیمت طلا باعث ایجاد سود می شود

طلا کمتر از میانگین متحرک 21 روزه خود در حدود 1990 دلار معامله می شد که نشان دهنده کاهش حرکت و شروع مقداری سود بود. این ممکن است به کاهش قیمت طلا کمک کرده باشد.

نگرانی های تورم در اروپا نگرانی از نرخ های بالاتر را افزایش می دهد

تورم منطقه یورو در ماه گذشته کاهش یافت، اما شاخص‌های اساسی به طور سرسختانه بالا ماند و تورم بریتانیا بالاترین نرخ در اروپای غربی را داشت. این نگرانی‌ها را در مورد نرخ‌های بالاتر بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان افزایش داده است.

مسیر افزایش نرخ و بازدهی فدرال رزرو توسط معامله گران فارکس

افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده باعث افزایش ارزش دلار شده است و طلا را برای خریدارانی که سایر ارزها را در اختیار دارند کمتر مقرون به صرفه کرده است. این امر همچنین منجر به اصلاح قیمت طلا به دلیل ارزیابی مجدد بازار از مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شده است. معامله گران فارکس این تحولات را زیر نظر دارند زیرا ممکن است بر ارزش گذاری ارز تأثیر بگذارند. علاوه بر این، اظهارات سخنرانان فدرال رزرو در این هفته احتمالاً تأثیری بر بازار فارکس خواهد داشت. علاوه بر این، نگرانی از نرخ های بالاتر توسط بانک های مرکزی در اروپا نیز ممکن است بر بازار ارز تأثیر بگذارد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}