یورو دلار پس از افت اخیر بالا میرود

ZEW در زمینه اقتصادی شکست می‌خورد و افت می‌کند

ZEW در زمینه اقتصادی شکست می‌خورد و افت می‌کند، یورو دلار پس از افت اخیر بالاتر می رود، آخرین گزارش اقتصادی ZEW آلمان نشان از کاهش خوش بینی در آوریل دارد. شاخص تمایلات اقتصادی به 4.1 کاهش یافت، انتظارات 15.3 و ماه گذشته 13 کاهش یافت. به گفته پروفسور آخیم وامباخ، رئیس ZEW، عوامل متعددی بر انتظارات اقتصادی تأثیر منفی می گذارد، مانند محتاط بودن بانک ها در اعطای وام، نرخ تورم بالا و ساست های محدود کننده بین المللی. با این وجود، به نظر می رسد که از خطر یک بحران حاد بازار مالی بین المللی جلوگیری شده است، زیرا انتظارات درآمدی بانک ها و شرکت های بیمه نسبت به ماه قبل بهبود یافته است و بار دیگر به وضوح در محدوده مثبت قرار دارد.

یورو/دلار پس از افت اخیر بالاتر می رود

پس از سقوط حدود 170 پیپ در دو روز گذشته، جفت ارز EUR/USD اکنون در حال افزایش است و به دنبال آزمایش مجدد سطح 1.1000 است. دلار آمریکا امروز پس از افزایش روز دوشنبه به دلیل بازدهی بالاتر خزانه داری آمریکا کاهش یافت. موقعیت تکنیکال EUR/USD با میانگین متحرک ساده 20 روزه که پشتیبانی کوتاه مدت را ارائه می دهد، مثبت است، در حالی که سری اخیر بالاترین و پایین ترین سطح ها در حال حاضر باقی مانده است. یک الگوی چند هفته ای فنجان و دسته نیز همچنان ادامه دارد. شکست تایید شده 1.1000، بالاترین قیمت چند ماهه جمعه گذشته در 1.1076 را مجدداً مورد توجه قرار می دهد. حمایت در ناحیه 1.0900 تا 1.0910 دیده می شود.

معامله گران خرد سود خالص را در یورو/دلار آمریکا افزایش می دهند

داده‌های معامله‌گران خرد نشان می‌دهد که 49.02 درصد معامله‌گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله‌گران کوتاه به لانگ 1.04 به 1 است. تعداد معامله‌گران در خالص خرید 38.26 درصد بیشتر از دیروز و 13.09 درصد بیشتر از هفته گذشته است. نت-شورت معامله گران 11.53 درصد کمتر از دیروز و 0.45 درصد کمتر از هفته گذشته است. پوزیشن های لانگ خالص معامله گران نشان دهنده تمایل صعودی آنها به جفت یورو/دلار است.

دیدگاه مخالف در مورد احساسات جمعی

توجه به این نکته مهم است که ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران کوتاه مدت هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های یورو/دلار ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. با این حال، معامله گران نسبت به دیروز و در مقایسه با هفته گذشته کمتر از ارزش خالص کوتاهی برخوردار هستند. تغییرات اخیر در احساسات هشدار می دهد که روند فعلی قیمت یورو/دلار آمریکا ممکن است به زودی کاهش یابد، علیرغم این واقعیت که معامله گران همچنان کوتاه مدت هستند. این دیدگاه مخالف در مورد احساسات جمعیت، احتمال معکوس شدن روند صعودی جفت EUR/USD را در آینده نزدیک نشان می دهد.

معامله گران گزارش ZEW آلمان را برای تاثیر بر EUR/USD رصد می کنند

گزارش ZEW آلمان منجر به کاهش ارزش یورو در برابر دلار آمریکا در بازار فارکس شده است. با این وجود، تنظیم فنی مثبت جفت یورو/دلار آمریکا منجر به افزایش قیمت شده است و معامله گران به دنبال آزمایش مجدد سطح 1.1000 هستند. این گزارش حاکی از آن است که ممکن است روند فعلی معکوس شود که نشان از فروش احتمالی در آینده نزدیک دارد. معامله گران فارکس این تحولات را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت تا استراتژی های معاملاتی خود را تعیین کنند. تأثیر بالقوه گزارش ZEW آلمان و سایر داده های اقتصادی منتشر شده بر بازارهای فارکس، اهمیت به روز ماندن با اخبار و روندهای اقتصادی جهانی را برجسته می کند.

 

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}