افزایش قیمت طلا در سه شنبه

افزایش قیمت طلا در روز سه شنبه

قیمت طلا پس از دو روز کاهش متوالی در روز سه شنبه افزایش یافت. افزایش قیمت ها به کاهش ارزش دلار آمریکا نسبت داده شد و دارایی های دلاری را برای دارندگان ارزهای خارجی جذاب تر کرد. شاخص دلار آمریکا 0.1 درصد کاهش یافت و شمش را برای خریداران خارجی ارزان تر کرد. این به افزایش قیمت طلا کمک کرد و XAU/USD با 6.98 دلار یا 0.35 درصد افزایش در ساعت 07:00 به وقت گرینویچ با قیمت 2001.03 دلار معامله شد.

بهبود اقتصادی چین دلار را تضعیف کرد

علیرغم افزایش قیمت طلا، به دلیل ابهامات پیرامون موضع سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا که بر تقاضای طلا تأثیر گذاشت، افزایش قیمت محدود شد. با این حال، بهبود اقتصادی چین در سه ماهه اول رشد کرد و تولید ناخالص داخلی این کشور 4.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرد که بالاتر از انتظارات بود. این تحول باعث افزایش تقاضا برای دارایی های پرریسک تر شد که به نوبه خود مقداری فشار بر دلار آمریکا وارد کرد.

کاهش قیمت طلا به پایین ترین حد در دو هفته اخیر

پس از انتشار داده‌هایی که نشان می‌دهد برای اولین بار در پنج ماه گذشته، افزایش فعالیت‌های تولیدی در ایالت نیویورک را نشان می‌دهد، قیمت طلا در روز دوشنبه به پایین‌ترین حد در دو هفته گذشته رسید. اعتماد در میان خانه‌سازان آمریکایی نیز برای چهارمین ماه متوالی در آوریل بهبود یافت که منجر به افزایش شرط‌بندی برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در نشست ماه مه شد. طبق ابزار CME FedWatch، 86.7 درصد احتمال افزایش 25 واحد پایه در ماه مه وجود دارد که بر جذابیت شمش های بدون بازده تأثیر می گذارد.

تمرکز معامله گران به سمت مقامات فدرال رزرو می رود

تمرکز معامله گران اکنون روی نظرات مقامات فدرال رزرو در هفته آینده است، زیرا آنها وارد دوره خاموشی از 22 آوریل، قبل از جلسه 2 تا 3 مه بانک مرکزی می شوند. با وجود انبوهی از ریسک‌های درآمدی، سیاسی، ژئوپلیتیکی و بانک مرکزی روی میز، حتی چند ریسک مهم می‌تواند جریان‌های امنی را به سمت طلا ایجاد کند و آن را به سمت قلمرو رکوردی سوق دهد.

تحلیل بازار فارکس

بازار فارکس ارتباط نزدیکی با بازار طلا دارد و هر گونه تغییر در دلار آمریکا می تواند بر قیمت طلا تأثیر بگذارد. با تضعیف دلار آمریکا، طلا را برای خریداران خارجی ارزان‌تر کرد و منجر به افزایش قیمت طلا شد. با این حال، عدم اطمینان در مورد موضع سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده، افزایش قیمت طلا را محدود کرد. معامله گران فارکس اکنون بر نظرات مقامات فدرال رزرو تمرکز کرده اند، زیرا آنها می توانند وضوح این موضوع را ارائه دهند. نرخ‌های بهره بالاتر نیز می‌تواند بر جذابیت شمش‌های بدون بازده تأثیر بگذارد و بر قیمت طلا تأثیر بگذارد. تجزیه و تحلیل فنی نشان می دهد که XAU در بالای پیوت با 1927.36 دلار معامله می شود، و اگر قیمت از R1 در 2045.30 دلار عبور کند، می توان انتظار افزایش به سمت قلمرو رکورد را داشت.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}