قیمت جفت ارز USD/CNY در روز دوشنبه افزایش یافته است زیرا سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که داده های تولید ناخالص داخلی چین آینده منتشر شود.

 با افزایش داده های تولید ناخالص داخلی چین به سمت بالا حرکت می کند

با افزایش داده های تولید ناخالص داخلی چین به سمت بالا حرکت می کند، قیمت USDCNY افزایش می یابد، قیمت جفت ارز USD/CNY در روز دوشنبه افزایش یافته است زیرا سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که داده های تولید ناخالص داخلی چین آینده منتشر شود. این جفت به بالاترین سطح 6.87 رسید که چند واحد بالاتر از پایین ترین سطح روز جمعه 6.8346 بود.

پیش نمایش تولید ناخالص داخلی چین

اعداد و ارقام اقتصادی اخیر نشان می دهد که اقتصاد چین بهتر از حد انتظار عمل می کند. به ویژه بخش مسکن در حال پیشرفت است و قیمت مسکن جدید 0.5 درصد در ماه مارس جهش کرد که سریع ترین رشد در 21 ماه گذشته بود. گزارش های دیگر نشان می دهد که فروش خودروهای برقی در کشور نیز افزایش یافته و مصرف انرژی در چند هفته گذشته به شدت افزایش یافته است.

انتظارات برای داده های تولید ناخالص داخلی چین

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کنند که داده‌های تولید ناخالص داخلی چین 2.2 درصد رشد ماهانه در سه ماهه اول را نشان می‌دهد که به معنای افزایش 4.0 درصدی نسبت به سال قبل است که بالاتر از 2.4 درصد در سه ماهه قبل است. این اعداد نشان می دهد که آیا اقتصاد کشور پس از کنار گذاشتن استراتژی کووید-صفر بهبود یافته است یا خیر.

چشم انداز اقتصادی چین

پس از بازگشایی این کشور، صندوق بین المللی پول انتظار دارد اقتصاد چین در سال 2022 به میزان 5.6 درصد رشد کند که نسبت به هدف پکن برای رشد 5.0 درصدی خوشبینانه تر است. رشد پیش بینی شده گواهی بر تاب آوری کشور و اثربخشی تلاش های بهبود آن است.

تجزیه و تحلیل نمودار USD/CNY

جفت USD/CNY به سمتی معامله می‌شود، در 6.87 ثابت مانده و بین سطوح 50% و 38.2% Fibonacci Retracement تثبیت شده است. این جفت همچنین در میانگین متحرک نمایی 50 روزه و 25 روزه تثبیت می شود. سرمایه گذاران به اقتصاد چین و آمریکا فکر خواهند کرد، با این که این جفت به احتمال زیاد قبل از شکست نزولی به تثبیت ادامه خواهد داد و فروشندگان حمایت اصلی را روی 6.820 هدف قرار داده اند.

تاثیر داده های تولید ناخالص داخلی چین بر تجارت فارکس

داده های تولید ناخالص داخلی چین یکی از مهم ترین رویدادهایی است که بر تجارت فارکس تأثیر می گذارد. معامله گران از این داده ها برای سنجش سلامت اقتصاد چین و اتخاذ تصمیمات سرمایه گذاری بر این اساس استفاده می کنند. انتظار می‌رود رشد پیش‌بینی‌شده در اقتصاد چین بر حرکات جفت USD/CNY در روزهای آینده تأثیر بگذارد. معامله گران فارکس به دقت مراقب هرگونه شگفتی در داده های تولید ناخالص داخلی چین هستند که ممکن است بر بازار فارکس تأثیر بگذارد.

{{ message_need_to_login }}
{{language.message_not_empty}}
{{count_of_comments}} 
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}