معاملات ارز دیجیتال در مقابل فارکس

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال چیست؟

اگر چه هر دو ارز هستند، ارزهای دیجیتال، دیجیتالی هستند و فارکس (ارزهای فیات، کالا و فلزات گرانبها مثل طلا و نقره) توسط دولت ها صادر و تنظیم می شود. فارکس یک بازار بسیار قدیمی است و بالاترین حجم معاملات را در بین بازارهای جهانی دارد. ارزهای دیجیتال یا به عبارتی رمز ارز، از پروژه‌های مختلف بلاکچین پشتیبانی می‌کنند و فارکس اقتصاد جهانی را رونق می‌بخشد.

همانطور که دنیای مالی اطراف ما همچنان در حال تغییر است، روشهای جدیدی برای مدیریت، تجارت و سرمایه گذاری نیز در حال ظهور است. بلاکچین یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های دهه گذشته است. ارز دیجیتال هیچ دفتر مرکزی ندارد، اما امکان تراکنش‌های بدون اصطکاک را فراهم می‌کند و به عنوان یک واحد حسابداری در سیستم مالی غیرمتمرکز عمل می‌کند.

هنگامی که صحبت از استفاده از ارزهای مختلف برای خرید و فروش کالا و خدمات می‌شود واین دو نوع ارز مقایسه می شوند، تفاوت‌ها و شباهت‌های ظاهری وجود دارد. سرمایه‌گذاری نیز مشابه است: تجارت فارکس دارای ویژگی‌های مشترک خاصی با تجارت رمزارز است، اما ویژگی‌های متمایز خود را نیز دارد.

بازار ارز یا فارکس، بزرگترین بازار مالی در جهان می باشد. داد و ستد فارکس به معنی خرید همزمان یک ارز و فروش ارز دیگری‌ست. در این بازار پول معامله و مبادله میشود. برای درک بهتر اتفاقی که در فارکس میفتد، خرید ارز را مثل خرید سهام در کشور خاصی در نظر بگیرید. درست مثل خرید سهام یک شرکت، قیمت ارز بازتاب مستقیم از نظر بازار درباره سلامت فعلی و آینده اقتصاد آن کشور دارد. ت

غییرات در نرخ تبادل ارز، اصلی‌ترین عامل درآمد در بازار ارز می باشد، یعنی شما پولتون رو با یک نرخ تبدیل ارز به ارز دیگری تبدیل می‌کنید و بعد از مدتی با افزایش یا کاهش این نرخ تبدیل، که بازتاب وضعیت اقتصادی آن کشور است، تصمیم به فروش یا حفظ آن ارز می‌گیرید.

ارز دیجیتال فارکس

محرکه های اصلی قیمت فارکس و ارزهای دیجیتال:

عوامل کلان اقتصادی و موانع بزرگ محرکه های اصلی قیمت فارکس هستند، در حالیکه نوسان های شدید در ارزهای دیجیتال با عوامل اقتصادی خرد و بسته به محبوبیت آن ارز، ایجاد می شود. به عنوان مثال یک پیغام توییت آقای ایلون ماسک قیمت ارز دیجیتال دوج کوین را به شدت بالا یا پایین می آورد و منجر به سود و یا ضرر کلان می شود.

اکثر کشورها یا ارز بدون پشتوانه خود را دارند یا ارزی که به یک ارز ذخیره بین‌المللی مانند دلار آمریکا یا یورو مرتبط است. ارز خارجی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ارز بدون پشتوانۀ یک کشور با کشور دیگر مبادله شود. هنگامی که صحبت از استفاده از ارزهای مختلف برای خرید و فروش کالا و خدمات می‌شود، تفاوت‌ها و شباهت‌های ظاهری وجود دارد. سرمایه‌گذاری نیز مشابه است: تجارت فارکس دارای ویژگی‌های مشترک خاصی با تجارت ارز دیجیتال است، اما ویژگی‌های متمایز خود را نیز دارد.

تغییرات مداوم، بازار رمزارز را از بازار فارکس متمایز می‌سازد، جایی که نرخ مبادله بین ارزها عملاً تغییر نمی‌کند. معامله‌گران فارکس به سرمایه‌گذاری سودآور علاقه‌مند هستند. تجارت فارکس به خوبی تثبیت شده است: سیستم‌ها و مکانیسم‌های تجارت آن برای مدت طولانی وجود داشته است. اگرچه بیت کوین 13 سال است که وجود دارد، اما به تازگی، دستیابی آسان به آن ممکن شده است. مکانیسم‌های حاکم بر ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال و ارزهای بدون پشتوانه مشابه هستند. به عنوان مثال، تغییرات قیمت، عرضه و تقاضا در هر دو مورد نقش مهمی دارند. با این حال، عوامل خاصی که بر این شاخص‌ها اثر دارند، به طور معناداری متفاوت است. به عنوان مثال، ارزهای دیجیتال بر اساس فناوری بلاکچین، بر روی یک دفتر کل توزیعی و غیرمتمرکز عمل می‌کنند.

سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در این زیرساخت جدید انجام می‌شود و تقاضا برای ارزهای دیجیتال خارج از نمودار است. چندین دهه از آغاز معاملات فارکس سپری شده است و این در واقع فرآیندی روشن و ساده است که توسط بسیاری از مؤسسات مالی، اهمیت بالایی یافته است. نیروهای پشت عرضه و تقاضا در بازار فارکس بسیار عظیم هستند. بنابراین هر رویداد مهمی می‌تواند تأثیر فراوانی بر اقتصاد جهانی داشته باشد.

اگر تحلیل تکنیکال انجام دهید، متوجه خواهید شد که مکانیسم‌های اصلی مورد استفاده برای تحلیل نمودارهای قیمت برای ارزهای دیجیتال و فارکس یکسان است. با این حال، یک تفاوت بزرگ وجود دارد: نوسانات بازارهای رمزارز به طور معناداری بیشتر از بازارهای معاملات خارجی است.
{{massage_and_class_chat.message}}
{{massage_and_class_tariff.message}}